RU

Що заважає Тимошенко переглянути бюджет?

25.02.2009, 09:55

Учора на нараді в Кабінеті Міністрів України з головами обласних рад Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко висловила думку, що Державний бюджет на 2009 рік в умовах кризи краще не переглядати.

"Абсолютно правильно, що бюджет, який ми плануємо переглянути в травні, краще б його не переглядали. Будь-який перегляд бюджету - це скорочення, а не доповнення доходів", - відзначила Ю.Тимошенко.

Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає, що саме через політичні мотиви бюджет досі не було переглянуто. "Економічна складова внесення змін до бюджету вже перезріла, але питання і в тому, що політично на нього не хочуть йти, оскільки це рік президентських виборів", - відзначив експерт.

О.Жолудь вважає, що за підсумками лютого уряд матиме зайве підтвердження того, що бюджет необхідно переглядати. "Якщо у січні закриття за доходами бюджету відбувалося кількома специфічними методами, зокрема, передчасним отриманням коштів від Національного банку, які повинні були прийти наприкінці березня, а прийшли в кінці січня, таких джерел і авансових платежів у нас не так вже й багато. Це означає, що в лютому планова прибуткова частина бюджету може бути не закрита", - сказав О.Жолудь.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр заявляла, що Кабмін буде проводити коректування макроекономічних показників і Держбюджету, орієнтуючись на виклики економічної кризи. До цього, Ю.Тимошенко говорила що Держбюджет буде переглядатися тільки у разі необхідності. "Бюджет виконується, і ніякого перегляду зараз не вимагає. Бюджет буде переглядатися, якщо для цього будуть підстави, якщо бюджет буде або перевиконуватися, або недовиконуватися. Поки все йде нормально, і не треба порушувати ситуацію", - наголошувала вона.

У свою чергу, "регіонали" вимагають негайно переглянути Державний бюджет України на 2009 рік. "Нам треба ініціювати перегляд бюджету і не чекати, коли закінчиться перший квартал. Це треба робити терміново, тому що ще місяць буде холодний, і регіони зараз знаходяться на шпагаті, як то кажуть, їм нічим платити, а люди страждають", - заявляв лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>
Держбюджет-2009: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини