RU

Секретаріат Президента розкритикував Тимошенко за давальницькі схеми в тваринництві

20.08.2008, 13:52

Секретаріат Президента незадоволений сьогоднішнім розпорядженням Кабінету Міністрів України щодо галузі тваринництва. Про це сьогодні повідомив журналістам перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак.

"Сьогодні дуже багато говорилося про те, що однією з важливих проблем є надмірний імпорт м'ясної продукції в Україну. Президент пропонував три надзвичайно простих, але, на мій погляд, ефективних рішення. Проаналізувавши, що є джерелом такого імпорту, ми робимо висновок, що є імпорт білий... Однак є ще два джерела. Одне з них - це давальницька схема, про що сьогодні говорили. Сподіваюся, що будуть почуті ті, хто про це говорив... Друге джерело - це ввезення самим урядом через систему державного резерву так званої демпінгової продукції. Президент вважає, що, оскільки на сьогодні відчинено ворота для кожного імпортера і знижено ставки, немає смислу через державну структуру за непрозорими схемами ввозити м'ясну продукцію до України і ламати цей ринок. Жодного слова про це в сьогоднішній постанові немає", - сказав О. Шлапак, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами О. Шлапака, подібна ввізна сировина є неякісною. Він також зауважив, що попередній уряд ухвалив рішення про заборону використання давальницької схеми, однак ця заборона перестала діяти з 1 квітня 2008 року. Президент звертав увагу на той факт, що за давальницькою схемою було завезено 40 тисяч тонн м'яса. О. Шлапак вказує на необхідність скасування давальницької схеми.

Нагадаємо, що сьогодні Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв розпорядження "Деякі питання розвитку галузі тваринництва", яке передбачає відшкодування відсоткової ставки за користування кредитом у розмірі 100%-ої ставки, передбаченої банком у кредитній угоді за користування кредитами за рахунок державного бюджету, для будівництва і реконструкції тваринницьких комплексів і птахоферм, закупівлі техніки та обладнання. Тоюто здешевлення кредитів до повного відшкодування з державного бюджету кредитних ставок.

Міністерству аграрної політики і Міністерству економіки України доручено забезпечити запровадження з 1 січня 2009 року державних стандартів на м'ясну продукцію і розробити технічні регламенти на продукцію тваринництва. Також розпорядженням дано старт роботі Міністерства аграрної політики, Міністерства фінансів щодо співпраці з Національним банком України і Асоціацією українських банків стосовно продовження термінів повернення кредитів, залучених с/г підприємствами на розвиток виробництва продукції тваринництва.

Державна податкова адміністрація, Міністерство аграрної політики, Мінфін здійснюватимуть перевірки підприємств, які переробляють м'ясо на давальницьких умовах. Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики, Антимонопольний комітет України забезпечать проведення перевірок підприємств-імпортерів м'ясної продукції і вітчизняних виробників на відповідність цін на імпортовану продукцію і цін для внутрішнього споживача.

Досьє на Олександра Шлапака >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини