RU

Що відомо про нових власників медіагрупи Коломойського

01.11.2019, 14:44
Що відомо про нових власників медіагрупи Коломойського - Фото
Олександр Ткаченко (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Колишній генеральний директор медіахолдингу Ігоря Коломойського 1 + 1 Медіа Олександр Ткаченко раніше заявляв, що після обрання народним депутатом від президентської політсили "Слуга народу" продав свій бізнес якійсь фінансовій компанії, назву якої вказати відмовився.

LIGA.net з'ясувала, що частка Ткаченка у ТРК "Студія 1 + 1" дісталася фінансовій компанії "Альфа Крос". Крім Ткаченка, цій же компанії свої акції "скинули" нардепи, а раніше співробітники та акціонери 1 + 1 Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк і Артем Ковальов. Крім того, щоб уникнути конфлікту інтересів свою частку продала дружина Ткаченка Анна. Крім того, скоротилася втричі частка топ-менеджера Студії 1 + 1 Ярослава Пахольчука.

 "Про придбання моєї частки ТОВ ТРК "Студія 1 + 1" надійшло кілька пропозицій від різних компаній, вибрав ту, яка запропонувала найкращі умови", - пояснює Ткаченко. За його словами, договір із компанією не передбачає права зворотного викупу частки.

Після змін акціонерами 1 + 1 медіа є компанії "Медіа Сервісез Україна" (42%), Грізард Інвестментс Лімітед (22,98%), Каддоа Лімітед (22,5%), а також Грінтвуд Інвестментс Лімітед (5,02%), а також "Альфа-Крос" (5,32%) і ще 25 співробітників компанії з частками по 0,86%.

Що стосується компанії "1 + 1 Продакшн", частку Ткаченка в ній викупили інші акціонери. "Стосовно "1 + 1 Продакшн"- частки придбали інші учасники структури власності компанії. Відповідно до закону, власники мають пріоритетне право купівлі частки", - пояснив Ткаченко LIGA.net. І, як запевнили в прес-службі, зворотного права викупу у Ткаченка немає.

Що відомо про "Альфа Крос"? Це фінансова компанія, якою володіють Вікторія Дедіщева й Андрій Самченко. Вони ж опосередковано через "Альфа Крос" є міноритарними власниками Айбокс Банку Володимира Дробота.

Ця ж компанія заявила про намір купити 24,9% АТ "Кременчуцький сталеливарний завод (КСЗ) у групи ТАС Сергія Тігіпка.

Вікторія Дедіщева, судячи з даних із відкритих джерел - юрист. Андрій Самченко раніше керував ДП Украгролізінг.

А що з іншими бізнесами Ткаченка? Крім "плюсів", Ткаченко володів частками в "Квартал ТВ" і компанії "Солюшнз", основним бенефіціаром яких тепер є соратник Коломойського Тимур Міндіч. Щоправда, передачі акцій цих компаній Ткаченко вважав за краще не коментувати. "В інших бізнесах відбувся перерозподіл серед поточних власників, вони виявили бажання придбати мою частку в статутному капіталі. Умови договору не є предметом розголошення", - говорить він.

Однак "плюси" та "квартал" - це не весь бізнес Ткаченка. Він ще володіє частками в Одеській кіностудії, компаніях "Кінолав" і "Книголав". "У компаніях ТОВ "Кінолав", ТОВ "Книголав" і ЗАТ "Одеська кіностудія" частки, що належать мені прямо або побічно були передані в управління за договором. Тобто я залишаюся власником, але не маю права впливу й контролю", - зізнається Ткаченко .

Цю інформацію підтверджує  і Світлана Павелецька, яка володіє разом із Ткаченком видавництвом "Книголав". "Частка, що належала Олександру Ткаченку в компанії ТОВ« Книголав », була передана в управління за договором. Олександр Ткаченко залишається власником, але не має права впливу і контролю над діяльністю компанії", - говорить вона.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини