RU

Що сталося з годинниками. Хакери атакували сервіси Garmin новим вірусом

28.07.2020, 17:53
Що сталося з годинниками. Хакери атакували сервіси Garmin новим  вірусом - Фото
Фото - pixabay.com

Виробник розумних годинників і гаджетів для GPS-навігації Garmin був змушений призупинити роботу своїх сервісів через атаки вимагачів. Про це  йдеться в заяві компанії.

23 липня Garmin стала жертвою кібератаки, в процесі якої деякі з її систем було зашифровано. В результаті багато онлайн-сервісів Garmin стали недоступні, включно з веб-сайтом і службою підтримки клієнтів. Поки немає жодних ознак, що будь-які дані клієнтів, включно з інформацією про оплату в Garmin Pay, стали доступні зловмисникам. Крім того, в роботі продуктів Garmin не було збоїв, крім можливості доступу до онлайн-сервісів. Garmin повідомила, що постраждалі системи відновлюються, і повинні повернутися до нормальної роботи протягом наступних кількох днів. У процесі відновлення можливі деякі затримки через синхронізацію інформації, попередила компанія.

Як  з'ясував TechCrunch, в процесі атаки на ресурси Garmin використовувався  новий вірус-вимагач WastedLocker, що з'явився ще в травні. Він шифрує дані жертви, видаляючи оригінали файлів, а потім вимагає викуп. Для  «розблокування» хакери пропонують переказати викуп у криптовалюті, як правило, в біткоїнах. Відновити дані, не маючи резервних копій, неможливо.

Як з'ясували аналітики Malwarebytes, автори WastedLocker - хакерське угруповання Evil Corp, на чолі якого, за даними Мін'юсту США, стоїть москвич Максим Якубець, у минулому громадянин України. Якубець знаходиться на волі, хоча його розшукують правоохоронні органи Штатів. За інформацію про нього призначена нагорода $5 млн - рекордна сума, яку коли-небудь пропонували за впіймання кіберзлочинця. Мінфін США стверджує, що Якубець працював на Федеральну службу безпеки (ФСБ). Російське МЗС ці звинувачення спростовує, називаючи аргументи американської сторони «пропагандистською атакою»,  пише російський Forbes.

Виручка Garmin у 2019 році склала більше $3,7 млрд.

  • У першому кварталі 2020 року світові поставки носимих пристроїв, досягли 72,6 млн одиниць, що на 29,7% більше, ніж у минулому році. У категорії смарт-годинники Garmin потрапив у топ-5 виробників.
  • Кіберспеціалісти при Раді національної безпеки й оборони України в липні зафіксували новий небезпечний тип DDOS-атак. У червні 2020 року одна з DDOS-атак нового типу стала найбільшою в історії, досягнувши значення майже 780 Гбіт/с. Саме вона стала причиною короткострокового (близько 30 хвилин) відключення 15% всього світового інтернету і ряду магістральних провайдерів. Джерелом атак цього типу є мережа скомпрометованих розумних домашніх пристроїв.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини