RU

Що буде з прожитковим мінімумом: Мінсоцполітики озвучило плани до 2024 року

26.03.2021, 19:25
Що буде з прожитковим мінімумом: Мінсоцполітики озвучило плани до 2024 року - Фото
Марина Лазебна (Фото: пресслужба Кабміну)

Мінсоцполітики розробило дорожню карту збільшення прожиткового мінімуму, повідомляє пресслужба відомства.

У 2022 році Міністерство хоче підняти рівень прожиткового мінімуму на 14%, в 2023 році – на 15%, в 2024 – на 25%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новинии

Міністерство вже підготувало і розробило низку законопроєктів: №5045, №5013№4671№4670, що знаходяться на розгляді Верховної Ради. Поточний рівень загального прожиткового мінімуму – 2189 грн. У Мінсоцполітики не уточнили LIGA.net передбачувану суму прожиткового мінімуму в 2022-23 роках, пояснивши це тим, що "розрахунковий розмір залежить від прийняття зазначених законів і можливостей держбюджету".

На думку міністерки соцполітики Марини Лазебної, законопроєкти введуть нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму для основних соціальних гарантій – мінімальної пенсії за віком, зарплати тощо. Це оптимізує розрахунок надбавок, підвищень, додаткових пенсій, пенсій за "особливі заслуги", щомісячної допомоги.

У релізі Мінсоцполітики зазначається, що жодна з поточних соціальних виплат для громадян не зменшиться.

Раніше, міністерка заявляла, що для збільшення прожиткового мінімуму і розміру мінімальної пенсії, необхідно виключити близько 150 соціальних виплат, що прив'язані до прожиткового мінімуму.

За словами Лазебної, "відв'язування" соціальних виплат допоможе збільшити розмір мінімальної пенсії, для непрацюючих громадян віком 70 років з повним стажем 30-35 років, до 3 500 гривень.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

У Міністерстві соціальної політики приблизно підрахували, що середній розмір пенсійної виплати, що складається з двох рівнів пенсійної системи – накопичувальної і солідарної, може досягти рівня 6 700 гривень.

Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини