Ще один тютюновий гігант має намір зупинити виробництво

22.10.2019, 15:15
Ще один тютюновий гігант має намір зупинити виробництво - Фото
сигарети

Один із найбільших виробників сигарет в Україні Компанія JTI Україна подала заяву до Державної фіскальної служби щодо повернення сплаченого акцизного податку на 350 млн гривень через норму про фіксовану маржу для продавців сигарет, що міститься в законопректі №1049.
Про це LIGA.net повідомили в прес-службі компанії. "Ми відкликаємо 350 млн грн сплаченого акцизу через прийняття Верховною Радою законопроекту про встановлення фіксованої торгової маржі на сигарети", - зазначив директор із корпоративних питань і комунікацій JTI Україна Гінтаутас Діргела. За його словами, компанія в другій половині жовтня знизила виробництво на 73% в порівнянні з планами.

За його словами, у 2018 році компанія сплатила 8,35 млрд грн акцизного податку.

Нагадаємо, раніше призупинила виробництво фабрика British American Tobacco в Прилуках із тієї ж причини.

  • Законопроект №1049 Верховна Рада прийняла 4 жовтня. Через нього ціни на сигарети можуть вирости на 40% вже з січня 2020 року, стверджують виробники сигарет. Документом також регулюється торговельна націнка на сигарети на рівні 7 і 13%. У зв'язку з цим компанії Філіп Морріс, Джей Ті Інтернешнл Компанії, Брітіш Амерікан Тобако та Імперіал Тобако, котрі контролюють 90% ринку сигарет в Україні заявили про плани закрити свої українські фабрики.
  • У вересні BAT оголосила про плани з 2020 року перенести регіональний центр із Києва до Румунії через "непрогнозованість фіскальної та регуляторної політики уряду України".

Читайте також: Виробникам сигарет обмежили маржу. Що це означає?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса