RU

СБУ викрила багатомільйонну аферу корпорації Укрбуд у Чорнобильській зоні

11.08.2020, 16:39
СБУ викрила багатомільйонну аферу корпорації Укрбуд у Чорнобильській зоні - Фото
Фото: Сергій Долженко/ЕРА

Служба безпеки України (СБУ) викрила керівництво державної будівельної корпорації Укрбуд у мільйонних зловживаннях під час тендерів на будівництво об'єктів зберігання  радіоактивних відходів на території зони відчуження. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У СБУ встановили, що в угоді були задіяні БК Укрбудмонтаж і Укренергомонтаж, що входять до складу Укрбуду.

Протягом 2017-2018 років ці компанії перемогли в ряді тендерів із державних закупівель, оголошених ДСП Чорнобильська АЕС і ДП НАЕК Енергоатом.

Йдеться про будівництво чотирьох ядерних об'єктів у Чорнобильській зоні: централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем фізичного захисту та радіаційного контролю і завод із переробки рідких радіоактивних відходів.

Загальна сума тендерів на будівництво цих об'єктів склала 1,1 млрд грн.

Проведена СБУ перевірка показала, що Укрбудмонтаж та Укренергомонтаж грубо порушили вітчизняне законодавство і неправомірно виграли торги: фірми вступили в змову для маніпулювання цінами та усунення конкурентів.

Крім того, ці компанії значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до необґрунтованого виділення понад 26 млн грн державних коштів.

  • Раніше Антимонопольний комітет розкрив картельну змову на конкурсі з відбору підрядника  для будівництва об'єктів на Чорнобильській АЕС і Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива. У змові брали участь дві будівельні компанії - ПрАТ "Укренергомонтаж" і "БК Укрбудмонтаж". За фактом картельної змови, Укрбудмонтаж оштрафовано на 55 млн грн, Укренергомонтаж - на 62 млн грн. Двом компаніям заборонено брати участь у державних закупівлях протягом трьох років.
  • Укрбуд збанкрутував, залишивши після себе 23 недобудованих об'єкта. В кінці лютого 2020 року стало відомо, що з фонду вкладників Укрбуду за 2016-2019 роки вивели понад 180 млн грн на рахунки підконтрольних фізичних осіб.
  • 2 жовтня 2019 року НАБУ повідомило про підозру ексглаві Укрбуду і колишньому депутату Максиму Микитасю у привласненні 82 млн грн держкоштів при обміні квартир для військових Національної гвардії.
  • 28 травня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду змінила запобіжний захід ексголові Укрбуду і колишньому депутату Максиму Микитасю з домашнього арешту на утримання в СІЗО з альтернативою застави в розмірі 100 млн грн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини