СБУ: Укроборонпром у 2-3 рази переплачував за російські комплектуючі

26.02.2020, 17:09
СБУ: Укроборонпром у 2-3 рази переплачував за російські комплектуючі - Фото
Катер (МБАК) ВМС України (скріншот із відеозапису ТК Бриз)

Підприємства ДК Укроборонпром із 2015 до 2019 року через іноземні "фірми-прокладки" закуповували російську продукцію військового призначення, вартість якої була завищена в 2-3 рази. Про це йдеться в матеріалах досудового розслідування Головного слідчого управління СБУ.

Слідчі СБУ, в рамках досудового розслідування кримінальної справи (№ 42019000000001937 від 02.09.2019), звернулися до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про тимчасовий доступ до документів Шевченківської районної держадміністрації в місті Києві.

Як зазначається в рішенні суду, спецекспортери в інтересах українських оборонних підприємств укладали імпортні контракти на поставку комплектуючих з іноземними компаніями (ОАЕ, Чехія, Великобританія, Кіпр і т.інш.). При цьому, фактично в Україну поставлялася продукція військового призначення та подвійного використання, виготовлена ​​на санкційних підприємствах Російської Федерації (так звана "схема обходу прямих поставок"). Вартість таких поставок була завищеною в 2-3 рази, заявляє слідство.

Зокрема, за даними СБУ, дочірнє підприємство держкомпанії Укрспецекспорт - ДП ДГЗП Спецтехноекспорт - тільки з лютого 2018 року до червня 2019-го перерахувало за агентським договором на рахунки компанії Kalipsum Plus SRO (Чеська Республіка) $4,1 млн.

Також, за інформацією СБУ, протягом 2015-2019 років невстановлені особи організували механізми розкрадання держкоштів ДК Укроборонпром, використавши іноземні "фірми-прокладки" при купівлі-продажу комплектуючих і запчастин компаніями концерну.

Одна з таких іноземних компаній - Slige S.R.O. (Чеська Республіка), яка була зареєстрована в червні 2009 року. Вона займається поставками медичного обладнання та устаткування для енергетичних установок.

Тільки протягом 2017-2018 років ДП ​​"Внешекономсервіс" перерахувало на банківський рахунок компанії Slige S.R.O. за зовнішньоекономічними контрактами (за завищеними на 40% цінами) із закупівлі комплектуючих для артилерійських катерів суму близько $5 млн.

Слідчі стверджують, що аналогічним чином компанію Slige S.R.O. використовували для привласнення коштів держпідприємства. Продукцію держпідприємства продавали Slige S.R.O. за заниженими цінами, при цьому закуповували у неї за завищеними цінами комплектуючі, необхідні українському підприємству.

  • У березні 2019 року журналісти-розслідувачі з Bihus.info дізналися, що Укроборонпром переплачував за запчастини для військових транспортних літаків Ан-26 з Росії. У сюжеті йдеться, що Ан-26 сконструйований в Україні, але деякі інструменти до нього завозили з Росії.  Дороою в Україну ціна на ці запчастини росла в рази. За поставку запчастин відповідало підприємство концерну Укрспецекспорт.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса