RU

СБУ проводить обшуки в АрселорМіттал

09.02.2021, 15:36
СБУ проводить обшуки в АрселорМіттал - Фото
Фото: АрселорМіттал Кривий Ріг

Працівники Служби безпеки України (СБУ) в понеділок, 8 лютого, прийшли на ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" для перевірки гірничо-збагачувального виробництва, повідомили в пресслужбі компанії.

У компанії вважають, що візит правоохоронців пов'язаний з нібито ухилянням від сплати податків і заниженні рентних платежів в 2015-2019 рр.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Сьогодні представники СБУ планують продовжити слідчі дії і зробити огляд території кар'єрів підприємства з відбором зразків сировини. Компанія категорично відкидає необґрунтовані звинувачення, вважаючи справу неправомірною, а підхід регуляторів до бізнесу – очевидно виборчим",– йдеться в заяві АрселорМіттал.

У компанії нагадують, що восени 2020 року СБУ вже провела на підприємстві слідчі дії на підставі рішення Шевченківського районного суду Києва, пов'язані з податковими платежами.

Раніше СБУ вже інспектувала об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомилася з документацією підприємства.

"Після безпрецедентного 2020 року, забезпечивши сплату податків і зборів в повному обсязі, стабільну роботу та збереження власного персоналу, великий український бізнес ризикує увійти в нову зону "турбулентності", створену державними органами влади. Ми вбачаємо в цьому підтвердження того, що обіцяне покращення інвестиційного клімату так і не відбулося", – вважають в АрселорМіттал.

У СБУ, в свою чергу, заявили, що здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо посадових осіб АрселорМіттал.

"Перевіряється інформація про навмисне заниження менеджментом товариства податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами. За попередньою версією слідства, це призвело до ненадходження до держбюджету коштів в особливо великих розмірах – 2,2 млрд грн", – йдеться у відповіді СБУ агентству Укрінформ.

Під час досудового розслідування, за клопотанням експертів, для доступу до дослідження зразків були отримані рішення суду, відзначили в СБУ. Вони передбачають дозвіл на проведення оглядів адміністративних будівель і виробничих потужностей, складських приміщень товариства. Для відбору зразків рудного матеріалу і дослідження технологічних операцій, що входять в технологічний цикл,працівники\ СБ України за участю фахівця НАН України проводять необхідні огляди. Досудове розслідування триває.

Компанія ArcelorMittal утворена в 2006 році шляхом злиття люксембурзької компанії Arcelor та індійської Mittal Steel, що належить індійському бізнесменові Лакшмі Мітталу. ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" є одним з найбільших виробників сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат.

Читайте також: Топ-10 борців з екологією, хто забруднює повітря України. Спойлер – Арселор не перший

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини