RU

СБУ побачила у "зеленій" енергетиці загрозу енергетичній безпеці

23.04.2020, 10:18
СБУ побачила у
Ілюстративне фото: unsplash.com

Неконтрольований ріст відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) загрожує енергетичній безпеці країни. Про це йдеться в листі глави Служби безпеки України Івана Баканова до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За інформацією СБУ, за два останні роки "зелена" генерація в Україні зросла більш, ніж у шість разів – з 1.18 ГВт до 6,7 ГВт. Ще 553 МВт – домашні сонячні електростанції.

Частку ВДЕ в 2019 році в СБУ оцінили в 3,6%.

"Будівництво ВДЕ здійснюється виключно з позиції комерційної привабливості проектів без урахування реальних потреб ОЕС України у додаткових генеруючих потужностях, що може призвести до розбалансування системи і появи аварійних ситуацій", - пише Баканов.

Він зазначив, що через зростання "зеленої" генерації в Україні скорочується виробництво більш дешевої електроенергії ГЕС та АЕС, що може спровокувати зростання цін на енергію для споживачів.

Цей фактор, на його думку, вже викликав дефіцит коштів на рахунках ДП "Гарантований покупець" розміром понад 2 млрд грн і збільшив фінансове навантаження на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго.

У зв'язку з цим СБУ пропонують наступні заходи:

- прискорити запуск так званих "зелених" аукціонів;

- дозволити Укренерго обмежувати виробництво сонячних і вітроелектростанцій без оплати за відпущену електроенергію;

- ввести і посилити відповідальність за створення виробниками ВДЕ небалансів;

- заборонити Укренерго видавати технічні умови на підключення до енергосистеми об'єктів ВДЕ, які будуть перешкоджати виробництву діючої генерації;

Читайте російською: СБУ увидела в "зеленой" энергетике угрозу энергетической безопасности

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини