RU

"Сбербанк" продав українську "дочку" з порушенням закону - НБУ

12.05.2020, 18:53
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net.

Національний банк (НБУ) 23 квітня дізнався про угоду між Центральним банком Російської Федерації і Міністерством фінансів РФ про продаж 50% +1 акцій "Сбербанка" Росії. Як відзначають у прес-службі НБУ, у дочірнього банку в Україні - "Сбербанка" також змінився кінцевий власник.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Нацбанку підкреслюють, що новий власник порушив українське законодавство, так як:
- не повідомив НБУ за три місяці про намір придбати акції "Сбербанка";
- не погодив із Нацбанком купівлю;
- не подав регулятору копію договору, на підставі якого відбувся перехід права власності на акції.

В результаті, НБУ направив запит до Міністерства фінансів РФ і "Сбербанка" Росії з вимогою надати пояснення і відповідні документи, а також повідомив про правові наслідки порушення закону.

"Національний банк надасть правову оцінку і розгляне питання про застосування заходів впливу у визначеному законом порядку і відповідні терміни", - попереджають у НБУ.

  • 10 жовтня 2019 року Госпсуд Києва зняв арешт із акцій "Сбербанка" України. 8 листопада заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що потенційні інвестори не зверталися до Нацбанку з заявками про намір купити "Сбербанк" після зняття арешту з акцій.
  • У листопаді у "Сбербанку" заявили, що зможуть продати свою "дочку" в Україні тільки після зняття санкцій. "Зараз цей актив під такими обмеженнями, що вести з кимось переговори з продажу неможливо", - сказав перший заступник голови правління "Сбербанк" Лев Хасіс.
  • Акції та майно "дочки" "Сбербанку" було арештовано в забезпечення позову компаній українського олігарха Ігоря Коломойського, які виграли у РФ суд у Гаазі про стягнення компенсації з країни-агресора за активи в анексованому Криму.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини