RU

СБ: Мораторій на землю - найбільша перешкода для інвестицій

19.11.2019, 17:46
СБ: Мораторій на землю - найбільша перешкода для інвестицій - Фото
Фото: pixabay.com

Зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення і створення прозорого ринку може прискорити зростання ВВП України на 0,5-1,5% в рік протягом наступних п'яти років. Про це йдеться в спеціальній доповіді Світового банку (СБ) по ринку землі в Україні від 19 листопада.

"Україна має найбільшу в Європі кількість орних земель - 33 млн га, порівняно 18 млн га у Франції, 12 млн га в Німеччині і 11 млн га в Польщі. У України також високородючий грунт і стратегічне розташування з доступом на ринки Європи, Близького Сходу, Північної Африки та Азії", - відзначають в СБ.

При цьому ефективність сільського господарства в Україні значно нижче, ніж в країнах ЄС.

"Додана вартість ведення сільського господарства в Україні в розрахунку на один гектар в 2018 році становила $440,  порівнянні з $1100 в Польщі, $1400 - в Бразилії, $1700 - в Німеччині і $ 450 - у Франції", - сказано в звіті.

Основна причина цього - зосередження с/г України на продуктах з низькою доданою вартістю, таких як зерно.

Також значно нижча орендна плата за землю в Україні, що впливає на засоби до існування хліборобів в селі й перешкоджає продуктивному використанню земель, стверджують у Світовому банку.

В Україні вартість оренди гектара сільськогосподарських угідь у 2017 році становила $50, порівнянні з $181 в Угорщині, $243 - у Франції, $271 Болгарії і $957 доларів в Нідерландах, згідно з даними СБ.

"Мораторій на продаж землі є головною перешкодою для залучення інвестицій... Мораторій підриває безпеку землеволодіння й стимули для здійснення інвестицій, які підвищують продуктивність і управління земельними ресурсами на постійній основі, наприклад, шляхом інвестицій в системи зрошення, вирощування багаторічних рослин і забезпечення сівозміни.

Обмеженість інвестицій підриває здатність фермерів вирощувати продукцію й переходити на трудомісткий товар з підвищеною доданою вартістю. Мораторій також заважає фінансуванню малих і середніх виробників, так як землі не можуть бути використані як застава", - відзначають експерти СБ.

Читайте також: Покидьки, слуги Сороса й кінець Україні. Сім яскравих цитат політиків про ринок землі

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини