RU

Saudi Aramco продає 49% своєї нової дочірньої компанії

12.04.2021, 21:20
Saudi Aramco продає 49% своєї нової дочірньої компанії - Фото
Фото: ЕРА

Державна нафтогазова корпорація Саудівської Аравії Saudi Aramco досягла угоди про продаж за $12,4 млрд 49-відсоткової частки в бізнесі, що управляє трубопроводами, консорціуму на чолі з американською EIG Global Energy Partners. Про це йдеться в повідомленні Aramco,  пише investing.

Угода включає права на отримання плати за користування трубопроводами протягом 25 років і стосується частки в спеціально створеній компанії Aramco Oil Pipelines Co.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Aramco залишиться власником 51% бізнесу.

За словами джерела, знайомого з питанням, інші учасники консорціуму будуть визначені в найближчі дні. Суверенний інвестиційний фонд Абу-Дабі Mubadala веде переговори про участь в угоді, сказав представник компанії.

EIG зазначає, що йдеться про нинішні і майбутні нафтопроводи, які пов'язують видобувні активи з активами сегменту downstream (транспортування і переробка).

"Aramco отримає частку в 51% у новій компанії, а консорціум на чолі з EIG – 49%. За Aramco разом з тим збережеться повне володіння й операційний контроль над нафтопровідною системою. Угода не накладе жодних обмежень на фактичний обсяг видобутку Aramco, що визначається рішенням королівства", – пояснюється в повідомленні.

"Ця угода визначає подальший розвиток нашої програми щодо оптимізації портфеля... Рухаючись вперед, ми продовжимо вивчати можливості, що підтримують нашу стратегію створення довгострокової вартості", – прокоментував угоду голова Aramco Амін Нассер, слова якого наводять у релізі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини