Санкції проти Північного потоку-2 несуть ризики Газпрому- Moody's

18.12.2019, 17:00
Санкції проти Північного потоку-2 несуть ризики Газпрому- Moody's - Фото
Газпром (фото: depositphotos.com)

Санкції США проти проекту газопроводу Північний потік-2 створюють ризики для Газпрому, європейських партнерів і підрядників російської компанії, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's. Про це пише Інтерфакс-Україна.

"Ми розуміємо, що законодавці фокусуються на компаніях, які беруть участь у прокладанні газопроводу. Основну частину цих робіт виконує швейцарська Allseas Group S.A., однак і італійська Saipem отримала контракти", - йдеться у звіті Moody's.

Ступінь ризиків Газпрому буде залежати від здатності компанії завершити будівництво газопроводу до того моменту, як її підрядники будуть змушені відмовитися від участі у проекті, вважають експерти агентства.

Рейтинг Газпрому за шкалою Moody's перебуває на рівні "Baa2/стабільний".

  • 17 грудня Сенат США прийняв закон про військовий бюджет країни на 2020 рік. У цьому документі містяться санкції проти російських газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік. Щоб він вступив у силу, потрібен лише підпис президента США Дональда Трампа. Раніше він виявляв підтримку закону.
  • У Росії вважають, що американські санкції вже не зупинять Північний потік-2, а в Німеччині мають намір не визнавати їх. Зате Україна впевнена, що ці заходи ускладнять будівництво та посилять позиції країни на переговорах про транзит російського газу з 2020 року.
    Північний потік-2 - російський газопровід, що споруджується до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі. Пропускна спроможність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста за проектом - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту.

Детальніше читайте в матеріалі: США вводять санкції проти Північного потоку-2. Що буде з "трубою Путіна" в обхід України?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?