RU

S&P знизив рейтинги України і Києва через інфляцію

13.06.2008, 11:07

Міжнародне рейтингове агентство "Standard & Poor's" знизило рейтинги України, і, як наслідок, Києва, через нездатність влади подолати інфляцію. Довгостроковий рейтинг України знижено до рівня "В+" з "ВВ-", короткостроковий - до рівня "ВВ-" з "ВВ", прогнози на обидва рейтинги стабільні. Рейтинг Києва також знижений до "В+" з "ВВ- ".

Як повідомляє агентство "Reuters", аналітики називають цей крок очікуваним, однак Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко назвала рішення S&P "суб'єктивним". "Все це досить умовні і суб'єктивні речі. Це не єдине рейтингове агентство в світі", - відмітила Ю. Тимошенко. За словами Прем'єра, про економічну привабливість України свідчить чотирикратне зростання прямих іноземних інвестицій в країну в поточному році. "Це і є оцінка рейтингу України", - додала глава уряду.

"Це рішення невипадкове. Українська влада намагалася щось зробити для зміцнення валюти, але я б сказав, що це не спрацювало у повній мірі через непослідовність таких заходів. Тому, я думаю, що це нормальна реакція з боку рейтингового агентства", - сказав стратег розвитку ринків з віденської "дочки" "Unicredit" Гюла Той.

"Зниження вказує на провал у вживанні адекватних заходів щодо приборкання зростання інфляції в українській економіці", - цитуються слова кредитного аналітика S&P Франка Жіля. За його словами, грошова політика залишається надзвичайно циклічною, з номінальним очікуваним зростанням витрат в 2008 році понад 40%. Нарівні з грошовими стимулами масштабні витрати спричинили швидке зростання інфляції, що гальмує зростання реальних прибутків і може посилити нестабільність виробництва.

Інфляція в Україні за п'ять місяців досягла 14,6% порівняно з 1,9% за аналогічний період минулого року. Ю. Тимошенко, яка напередодні обіцяла нульове зростання цін в червні після травневих 1,3% і 3,1% в квітні, в четвер заявила, що в поточному місяці в Україні може бути дефляція близько 0,7%. "Рішення S&P очікуване, уряд України наразі не може дати адекватну відповідь щодо рішучих і непопулярних заходів зі зниження інфляції і приборкання соціальних витрат", - сказав аналітик одного з найбільших українських банків.

S&P в числі негативних чинників для України також відмітив зростання потреб у зовнішньому фінансуванні, проблеми із залученням котрого можуть негативно вплинути на економічне зростання. Агентство пообіцяло підвищити рейтинги, якщо влада вживатиме надійніших антиінфляційних заходів, включаючи скорочення зростання номінальних витрат, а також заходи із дедоларизації банківських активів. "В іншому випадку, якщо політичний цикл залишатиметься нестійким, а бюджетна політика провокуватиме інфляцію, рейтинги буде спрямовано у бік зниження", - пише S&P.

Раніше агентство змінило прогноз суверенного рейтингу на негативний зі стабільного в квітні 2007 року, в розпал політичної кризи, що вилилася у перевибори парламенту. Інші кредитні агентства на зміну влади в країні не відреагували.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини