RU

S&P пройшовся по кредитних рейтингах України

13.09.2011, 17:40
S&P пройшовся по кредитних рейтингах України - Фото
19b637c1589999c74c144e12b99b5c15.jpg

S&P пройшовся по кредитних рейтингах України
Служба кредитних рейтингів Standard & Poor's підтвердила довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті на рівні "B+" і знизила довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України за зобов'язаннями у національній валюті з "ВВ-" до "В+".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в агентстві, крім того, підтверджені короткострокові суверенні кредитні рейтинги за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті - на рівні "В". Прогноз по рейтингах – "Стабільний".

Водночас рейтинг України по національній шкалі залишається на рівні "uaAA-". Оцінка ризику переведення і конвертації валюти для українських несуверенних позичальників підтверджена на рівні "В+" - відповідно до довгострокового рейтингу за зобов'язаннями в іноземній валюті. Рейтинг очікуваного рівня відшкодування боргу в разі дефолта незабезпечених зобов'язань в іноземній валюті також залишився незмінним - на рівні "4", що відображає наші очікування повернення 30-50% боргу у випадку дефолта.

"Рівень рейтингів України обмежений інфляцією, що стало перевищує 10%, нестабільними і високими пенсійними витратами, політичними обмеженнями проведення бюджетної консолідації і значним боргом фінансового сектора з великою часткою проблемних кредитів. Позитивно впливають на рівень рейтингів значні ресурси і великий потенціал зростання, особливо за умови, що бюджетні показники будуть підтримуватися і навіть поліпшуватися без зростання інфляції, що, в свою чергу, приведе до зростання номінального ВВП і прибутків бюджету", - зазначають експерти Standard & Poor's.

Зниження інфляції і перехід до більш стійкої бюджетної політики на фоні поліпшення показників належної державі компанії Нафтогаз, а також продовження реформ системи соціального захисту можуть привести до підвищення рейтингів, відмічається в повідомленні.

"Позитивні рейтингові дії будуть також зумовлені зниженням залежності країни від зміни умов торгівлі та інших зовнішніх стресових ситуацій. Навпаки, зниження політичної стабільності або різке погіршення настроїв інвесторів - зокрема, зумовлене припиненням програми співпраці з МВФ, яке може привести до "втечі капіталу" і значного зростання вартості покриття зовнішнього і бюджетного дефіцитів, можуть негативно вплинути на рейтинги", - наголошують в Standard & Poor's.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини