RU

ЄС не відмовляється від модернізації української труби

20.07.2011, 17:32
ЄС не відмовляється від модернізації української труби - Фото
cef83fba1b7e1d6e64d873af96f2e2df.jpg

ЄС не відмовляється від модернізації української труби
Європейський Союз не змінював своїх зобов'язань з модернізації української газотранспортної системи. Про це йдеться у повідомлення прес-служби представництва ЄС в Україні.

У представництві ЄС зазначили, що останнім часом в ЗМІ з'явилося декілька статей, в яких сказано, що Європейський Союз втратив інтерес до модернізації української газотранспортної системи. У статтях також зазначалося, що фінансову підтримку, яку було запропоновано в березні 2009 року в загальній декларації (її тоді підписали ЄС, Україна, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції і розвитку та Всесвітній банк), було відкладено або навіть скасовано.

"У зв'язку із цим ЄС заявляє, що, разом з трьома міжнародними фінансовими установами, він не змінював свого рішення допомогти Україні в модернізації її газотранспортної системи, в реформі українського газового сектора і підвищенні фінансової прозорості НАК Нафтогаз, відповідно до правових зобов'язань, які Україна взяла на себе під час приєднання до Енергетичного співтовариства в лютому 2011 року", - наголошується в повідомленні.

У представництві сказали, що в рамках інвестиційного інструменту сусідства ЄС зараз фінансує технічні, екологічні та соціальні дослідження. Ці дослідження також включають в себе оцінку першої фази оновлення газопроводу Уренгой-Ужгород. Їх розробка та здійснення відбувається в повній співпраці з українськими органами державної влади та за їх підтримки. Очікується, що ці дослідження буде завершено вже восени.

ЄС також надав Україні технічну допомогу на забезпечення корпоратизації та фінансової прозорості НАК, що дозволить міжнародним фінансовим установам, не пізніше ніж наприкінці цього року, позитивно розглянути питання про надання перших кредитів для модернізації української ГТС. З українською владою зараз проходить дискусія і ЄС сподівається на позитивну відповідь.

Нагадаємо, Україна вже почала проект "Модернізація і реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород". Обсяг інвестицій на першу чергу реконструкції складає більше $538 млн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини