RU

Сільське господарство повинне стати аграрним бізнесом

08.07.2008, 15:04

У зв'язку з гарними кліматичними умовами, родючими землями і вдалим геополітичним розташуванням сільське господарство завжди було пріоритетною галуззю для України. Тому сьогодні основне завдання – не лише зберегти цей пріоритет, але й розвинути галузь, стимулюючи перехід від сільського господарства до аграрного бізнесу. Про це заявив сьогодні на прес-конференції генеральний директор компанії АМАКО Віталій Скоцик.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за його словами, українського фермера необхідно не просто забезпечити сучасними технологіями та технікою, а змінити підхід до сільськогосподарського виробництва загалом.

На його переконання, ставши членом ВТО і отримавши доступ до світових ринків, Україна та вітчизняні виробники повинні виконати завдання – скласти гідну конкуренцію іноземним. "Фахівці виділяють наступні основні кроки на цьому шляху: повна заміна обладнання в переробній галузі, забезпечення аграрних підприємств сучасною технікою та іншими складовими агротехнологій. Також, у ході перебудови галузі необхідно врахувати інтереси не тільки великих сільгоспвиробників, але й невеликих фермерів", - підкреслив В. Скоцик.

Членство України у ВТО, за словами гендиректора АМАКО, вже дало аграрній галузі певні вигоди. Передусім, йдеться про зменшення мита на ввезення тракторів і ґрунтообробної техніки, деяких видів насіння. Відмінено квоти на експорт сільгосппродукції. Але найголовніше, стверджує В. Скоцик, спостерігається зростання інвестиційної привабливості сфери АПК для зовнішніх та вітчизняних інвесторів.

"В умовах світової продовольчої кризи, з одного боку, і зростання попиту на біопаливо, з іншого, в ситуації, коли у світі майже не залишилося країн, які можуть розширювати посівні площі та підвищувати рентабельність сільгоспвиробництва, перед Україною відкриваються колосальні можливості. Аграрній галузі сьогодні не потрібні просто дотації – їй потрібні нормальні умови для ефективного розвитку – законодавча база, і передусім розв'язання земельного питання, а також ефективний менеджмент", - підкреслив гендиректор АМАКО.

Детальніша інформація про компанії >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини