RU

ЄС хоче зближення з Україною

10.05.2011, 16:45
ЄС хоче зближення з Україною - Фото
b9ab2845f706310be8063ade08ff564c.jpg

ЄС хоче зближення з Україною
Україна повинна сама вибрати: інтеграцію у Митний союз або створення зони вільної торгівлі з ЄС. Про це заявив президент Європарламенту Єжи Бузек у Страсбурзі під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Володимиром Литвиним.

Як повідомляє прес-служба ВР, президент Європарламенту високо оцінив розуміння українською владою необхідності узгодження дій на шляху інтеграції в європейські структури. Водночас він зазначив, що виникає питання можливості приєднання України до Митного союзу. "Без сумніву, це буде вашим рішенням, але ЄС хотів би бути більш близьким до України", - сказав Є.Бузек.

У свою чергу, В.Литвин заявив, що позиція української влади "чітка і зрозуміла - це європейська інтеграція", що у черговий раз підтвердив Президент України, виступаючи на заходах з нагоди Дня Перемоги. Але це політичний вибір України, - зазначив В.Литвин, тоді як Росія пропонує економічні преференції у межах Митного союзу.

"Нинішній рік для України є критично важливим і відповідальним: або справді будуть підписані згадані вами документи, в яких буде зафіксована європейська перспектива України, або політичний ентузіазм значною мірою зменшиться", - наголосив В.Литвин, додав, що "перехід співпраці України з ЄС на практичні рішення виключить різного роду гойдання у зовнішньополітичній сфері".

За словами Є.Бузека, Україна "повинна знайти своє місце, і економічна сторона для неї дуже важлива". До того ж він запенив В.Литвина, що Україна може розраховувати на повну підтримку своїх євроінтеграційних прагнень з боку Європарламенту.

Інтеграція в Євросоюз: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини