RU

ЄС до 2050 року хоче заборонити у містах автомобілі з бензиновим двигуном

28.03.2011, 17:40

Єврокомісія запропонувала до 2050 року заборонити використання у містах автомобілів з бензиновим двигуном. Про це йдеться у представленій сьогодні Єврокомісії "білій книзі з транспорту".

"Це не законодавчий акт, це концепція", - заявив єврокомісар з питань транспорту Сийм Каллас, якого цитує ІТАР-ТАРС. Каллас водночас попередив, що "біла книга" - це "не порожня фантазія, на її основі буде будуватися стратегія розвитку європейського транспорту в найближчі десятиріччя".

Поки ця концепція містить 4 глобальні цілі. По-перше, виключити використання у містах класичних машин з бензиновим двигуном. По-друге, довести до 40% частки низьковуглеродного палива в авіації. По-третє, знизити як мінімум на 40% викиди парникових газів на морському транспорті. Нарешті, по-четвертих, перевести половину автомобільних перевезень пасажирів на залізничний (враховуючи монорельсовий) і водний транспорт.

"Я знаходжу ці цілі реалістичними, - сказав С.Каллас. - До середини віку ця програма дозволить скоротити на 60 % вуглецевих викидів в атмосферу на транспорті". На реалізацію цієї програми у масштабах ЄС вимагається близько 1,5 трлн. євро.

Автомобільній ринок: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини