RU

Рух Суецьким каналом відновили: перед цим Ever Given знову здуло вітром

29.03.2021, 18:27
Рух  Суецьким каналом відновили: перед цим Ever Given знову здуло вітром - Фото
Буксирування Ever Given із Суецького каналу (Фото: EPA)

Рух суден  Суецьким каналом, що майже тиждень був заблокований контейнеровозом Ever Given, відновили. Перед цим через сильний вітер контейнеровоз знову перегородив канал, повідомляє Reuters.

Навігація відновилася після успішного зняття з мілини контейнеровоза. Судно направили в зону Гірких озер для проходження техогляду.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Директор-управитель Суецького каналу Усама Рабі заявив, що як мінімум 369 суден чекають проходу через канал. Серед них десятки контейнеровозів, балкерів, нафтових танкерів і суден зі зрідженим природним або нафтовим газом. Прохід суден через канал можуть прискорити.

На усунення відставань за поставками може піти до трьох днів. У судноплавній групі Maersk заявили, що можливі перебої у глобальних перевезеннях можуть тривати тижні або місяці.

Сьогодні вранці судно вирівняли щодо берега і чекали припливу. Однак через сильний вітер Ever Given знову перегородив канал. За словами очевидців, ніс судна залишався у воді і воно не сідало на мілину.

Суецький канал – безшлюзовий судноплавний канал у Єгипті, який відкрито 1869 року, з'єднує Середземне і Червоне моря. Довжина – 160 км, ширина дзеркалом води – до 350 м,  дном – 45-60 м, глибина – 20 м. Це умовна межа між Африкою і Євразією, а також найкоротший водний шлях між Індійським океаном і акваторією Середземного моря Атлантичного океану. Щодня через канал проходить приблизно 30% обсягу морських контейнерів (близько 12% загального обсягу всієї світової торгівлі) та 10% світового обсягу нафти.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини