RU

"Ручне управління". У Нафтогазі прокоментували звільнення Коболєва

28.04.2021, 18:00
Андрій Коболєв (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Спосіб, у який сьогодні Кабінет міністрів прийняв серію рішень щодо органів управління  НАК "Нафтогаз України", демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами. Про це сказано в заяві правління Нафтогазу.

У НАК підкреслили, що прийняте Кабінетом міністрів рішення є юридичною маніпуляцією.

"Звільнення наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення голови правління є наругою над основними принципами корпоративного управління державними підприємствами", – сказано в заяві.

У Нафтогазі зазначили, що відповідно до статуту Нафтогазу і Закону "Про акціонерні товариства", подання загальним зборам пропозицій щодо призначення або звільнення голови правління разом із відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради і не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Такі дії Кабміну є сигналом усім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними та можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності", – підкреслюється в заяві.

Юристи стежать за судовими рішеннями в системі VERDICTUM. Отримай доступ до бази з 90 млн справ  за посиланням.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини