RU

Розробник керував доступом до реєстрів ззовні - Держінформюст

09.10.2013, 16:04
Розробник керував  доступом до реєстрів ззовні - Держінформюст - Фото
Леонід Богданов
Управління доступом до державних реєстрів було закладено при розробці програмного забезпечення. Про це заявив в.о. генерального директора ДП Інформаційний центр Міністерства юстиції України Леонід Богданов у ході круглого столу, який пройшов у прес-центрі інформагентства ЛІГАБізнесІнформ.

Богданов нагадав, що держпідприємство Інформаційний центр отримало від компанії-розробника Арт- Майстер програмне забезпечення у вигляді чорного ящика за договорами, які передбачають виплату роялті. "У ході розробки ПЗ розробники заклали, з їхньої точки зору, ряд захисних систем, які нібито захищають їхні авторські права. Насправді це були блоки, які дозволяли розробникам через окремий сервер керувати доступом до системи реєстрів", - зазначив він.

"Відповідно, в якийсь момент через цей сервер компанія розробник змогла зупинити все програмне забезпечення і закрити клієнтський доступ до баз даних держреєстрів", - підкреслив Богданов.

Він акцентував увагу на тому, що це не було хакерською атакою. "Ззовні до нас ніхто не ломився. Навпаки - всі контакти були перервані, база даних повністю була відключена від зовнішнього світу", - додав він.

За словами Богданова, протягом доби 1 жовтня представники держпідприємства Інформаційний центр намагалися зв'язатися з розробниками і вирішити проблему, але безрезультатно. "Команда наших фахівців була змушена створити аналог антивірусної програми, яка заблокувала так званий код, закладений у програмне забезпечення, і дозволила повернути роботу програми в нормальний режим", - зазначив він.

Коментуючи заяву представників компанії-розробника, що нібито була заблокована система безпеки держреєстрів, Богданов зазначив: "Це не так. Система безпеки побудована на декількох рівнях. Вона базується на персональних паролях користувачів, а також на системі авторизації через електронно-цифровий підпис. Всі ці системи функціонують. Була блокована лише можливість відключати систему ззовні, так як це було передбачено розробником. На сьогодні ми повністю відновили роботу системи. Хоча об'єктивно розуміємо, що, маючи чорний , ми не застраховані сьогодні на 100 % від того, що ще не спливуть якісь елементи, закладені в цифровий код програмного забезпечення".

Нагадаємо, 7 жовтня в Мін'юсті повідомили, що робота єдиних і державних реєстрів після збою відновлена.

Представники компанії Арт-мастер отримали запрошення взяти сьогодні участь у круглому столі в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ, дали свою згоду, але на захід не прийшли.

Детальніше про ситуацію з держреєстрами і ролі згаданих компаній читайте в матеріалі:
Гра на роялті. Хто і навіщо поклав держреєстри
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини