RU

"РосУкрЕнерго" вимагає від "Нафтогазу" $500 млн. компенсації

29.11.2010, 10:20

"Росукренерго" збирається вимагати від НАК "Нафтогаз України" відшкодування ніби завданих збитків на суму $500 млн. Усне слухання у Стокгольмському арбітражі з цього питання має відбутися у березні 2011 року.

Як повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела, незважаючи на національні і виняткові особливості оподаткування НАК, за розмитнювання і за повторне прийняття на баланс 11 мільярдів кубометрів газу з ПСГ України, які слід повернути РУЕ, Міністерству палива і енергетики і Державній митній службі запропонували розстрочити "Нафтогазу" податкові зобов'язання.

За підрахунками джерел у Кабміні, прямий збиток бюджету України тільки від таких особливостей оподаткування національної компанії становитиме 30-35 млрд. грн. "Збитки від несплати "Нафтогазом" тільки двох обов'язкових податків - ПДВ і податку на прибуток можуть становити 14-15 млрд. грн. (це без штрафу за несплату цих податків)", - йдеться у матеріалі.

Внаслідок таких особливостей оподаткування у бюджеті "Нафтогазу" утвориться дірка мінімум у 15 млрд.грн. - дефіцит обігових коштів. "До речі, саме такою цифрою обмежений допустимий дефіцит бюджету НАК згідно з меморандумом України з МВФ. А сума виходить більш ніж солідна - близько 60-65 млрд. грн.", - зазначили у виданні.

Нагадаємо, Верховний Суд України підтвердив рішення Шевченківского районного суду Києва і Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмської торгової палати від 8 червня 2010 року, відповідно до якого НАК "Нафтогаз України" зобов'язав повернути компанії "Росукренерго" 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
АТ "Росукренерго": довідка та добірка новин>>>
НАК "Нафтогаз України": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини