RU

"Росукренерго" хоче до осені розібратися з "Нафтогазом"

06.08.2010, 13:52

Компанія "Росукренерго" (РУЕ) почала процес підтвердження в українських судах рішення Стокгольмського арбітражу про повернення їй Україною 12 млрд. кубометрів газу. Київ вже не заперечує, що повертати борг треба, але наполягає на тому, щоб з нього були відрахували $1,7 млрд., які НАК "Нафтогаз України" заплатив "Газпрому" за боргами РУЕ. Про це пише "Комерсант Україна".

Як повідомила вчора прес-служба колишнього Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, 19 липня РУЕ подала у Шевченківський районний суд Києва клопотання про примусове виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, 8 червня, що зобов'язує НАК "Нафтогаз України" повернути трейдеру 12,1 млрд. кубометрів газу. На думку Ю.Тимошенко, позовні вимоги РУЕ вже призвели до підвищення цін на газ для населення України на 50% з 1 серпня, тому вона закликала громадян звернутися до того ж суду для захисту власних інтересів.

У РУЕ уточнили, що подали позов до районного суду 16 липня, а 20 липня суд прийняв справу до провадження. До 30 липня "Нафтогаз" мав надати свої аргументи і заперечення. За інформацією джерел, вони були надані - глава "Нафтогазу" Євген Бакулін пояснив, що для них "пріоритетом є верховенство закону". У першій інстанції справа має бути розглянута до 30 серпня.

Джерело видання, близьке до РУЕ, вважає, що справа може розтягнутися на чотири місяці, оскільки після рішення суду першої інстанції протягом десяти днів може бути подана апеляція, яка повинна бути розглянута протягом місяця, а потім касаційна скарга - може бути розглянута протягом ще двох місяців. Проте, в РУЕ розраховують врегулювати юридичну сторону конфлікту до 1 вересня, щоб встигнути виробити схему повернення газу до початку опалювального сезону. У прес-службах "Газпрому", Мінпаливенерго і "Нафтогазу" коментувати позов РУЕ відмовилися.

Нагадаємо, лідер БЮТ Ю.Тимошенко закликає українців звернутися в якості третіх осіб до Шевченківського суду Києва, в якому має бути розглянуто клопотання компанії "Росукренерго" про примусове стягнення з України 12 млрд. кубів газу.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини