RU

"Росукренерго" "грається у хованки" з Польщею?

30.01.2009, 16:13

Газовий трейдер "Росукренерго" за 8 днів невиконання умов контракту щодо постачань газу в Польщу не надав ніякої інформації польській нафтогазовій компанії PGNIG з цього питання. Про це повідомила прес-секретар польської фірми Йоанна Закшевська.

"Ми досі не маємо ніякої інформації від "Росукренерго", - сказала прес-секретар PGNIG, яку цитує УНІАН. Й.Закшевська також повідомила, що PGNIG продовжує переговори з компаніями, які можуть компенсувати недопостачання газу за контрактом з "Росукренерго", однак не уточнила їхніх назв. За її даними, поляки ведуть переговори з п'ятьма фірмами.

Й.Закшевська повідомила, що газові сховища Польщі, в яких може зберігатися 1,6 млрд. кубометрів газу, на сьогодні заповнені майже на 60%.

26 січня PGNIG заявив, що продовжує недоотримувати щодобово 7 млн. кубометрів газу, законтрактованого "Росукренерго", який постачав цей газ в Польщу через Україну.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови правління "Нафтогазу" Ігор Діденко заявив, що в "Росукренерго" більше немає запасів. Все, що зберігається в ПСГ, - це запаси "Нафтогазу". Ще одне непряме підтвердження - директива, яку 19 січня дала Юлія Тимошенко керівництву "Нафтогазу" для переговорів з "Газпромом": "Отримати… у ВАТ "Газпром" право вимоги на природний газ в обсязі не менше як 10,345 млрд. кубометрів загальною вартістю $1,6 млрд., який належить компанії "Росукренерго АГ" і знаходиться в ПСГ України".

У свою чергу, колишній голова Держмитслужби Валерій Хорошковський заявляв, що 11 млрд. кубометрів газу, закачаного у підземні газосховища України, належать не НАК "Нафтогаз України", а компанії "Росукренерго". "Цей газ належить "Росукренерго". Є періодична декларація в режимі заявленого транзиту, де "Нафтогаз" бере на себе зобов'язання виступити транзитером цього газу і доставити його на західний кордон України. Тому змінити статус цього газу можна, якщо "Росукренерго" як власник відмовиться від нього або продасть його. Сьогодні, коли вже заявлений режим транзиту, ці дії повинні бути узгоджені з митною службою", - наголосив він.

ВАТ "Газпром" також заявляє, що газ, що є в ПХГ України, належить компанії "Росукренерго". У "Газпромі" наголошують, що відповідно до Договору поступки від 20.01.2009 р. "Газпром" і "Газпром експорт" поступилися "Нафтогазові України" права вимоги у "Росукренерго" виключно грошової заборгованості у розмірі $1,7 млрд.

"Росукренерго": довідка і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини