RU

Роснєфть програла. Суд ЄС відмовився знімати санкції за агресію РФ проти України

17.09.2020, 14:02
Роснєфть програла. Суд ЄС відмовився знімати санкції за агресію РФ проти України - Фото
Фото: пресслужба Роснєфть

Європейський Суд справедливості відхилив апеляційний позов російської компанії Роснєфть, яка оскаржувала правомірність введення санкцій Євросоюзу проти неї в 2014 році через агресію проти України. Про це йдеться в рішенні суду.

Таким чином, санкції ЄС, які діють щодо компанії Роснєфть, залишаються в силі.

"Суд справедливості залишив в силі рішення Загального суду про відмову в задоволенні позову проти обмежувальних заходів, введених щодо російських нафтових компаній, що входять до групи "Роснєфть", у контексті української кризи", – йдеться в повідомленні суду.

Загальний суд своїм рішенням встановив, що Рада ЄС достатньо обґрунтувала свої рішення щодо санкцій, метою яких було підвищити ціну за дії Росії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

Санкції ЄС встановили обмеження на певні фінансові операції та експорт деяких важливих товарів і технологій, обмежили доступ декількох російських суб'єктів до ринку капіталу і заборонили надання послуг, необхідних для певних видів діяльності, пов'язаних із нафтою.

ЄС ввів санкції проти Росії у відповідь на втручання російських військових в Україні в 2014 році. Російські банки і компанії звернулися із судовим позовом проти ЄС ще 2014 року.

13 вересня 2018 року Суд ЄС у Люксембурзі залишив у силі санкції, введені Радою ЄС проти низки російських банків і нафтогазових компаній, серед яких Роснєфть, у зв'язку з агресією Росії проти України.

Відповідні компанії подали апеляцію на рішення Загального суду і сьогоднішньою постановою суд повністю відхилив апеляцію компанії.

"У своєму сьогоднішньому рішенні Європейський суд відхилив апеляцію компаній (групи Роснєфть. – Ред.) у повному обсязі", – йдеться в пресрелізі.

  • Роснєфть і її глава Ігор Сєчин із 2014 року також знаходяться під санкціями США, однак не включені до спеціального списку SDN (Special Designated Nationals), потрапляння до якого практично унеможливлює співпрацю з компанією.
Роснєфть глобальна енергетична компанія з основними активами в Росії. Займається пошуком і розвідкою родовищ вуглеводнів; видобутком, переробкою і реалізацією нафти, газу та продуктів їхньої переробки в РФ і за кордоном. За даними компанії, їй належить 6% у світовому видобутку нафти і 41% видобутку в РФ. Роснєфть працює в 25 країнах світу. Доведені запаси вуглеводнів компанії Роснєфть на 31 грудня 2018 року за класифікацією SEC склали 41 431 млн бар. (5 597 млн ​​т).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини