RU

Російська влада хоче ввести тимчасову заборону на експорт бензину

23.06.2021, 11:38
Російська влада хоче ввести тимчасову заборону на експорт бензину - Фото
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia

У Росії порушили питання тимчасової заборони експорту нафтопродуктів через нестабільну ситуацію на ринку пального. Про це заявив віцепрем'єр РФ Олександр Новак, передає enkorr.

За його словами, ситуація знаходиться під впливом кон'юнктури світових ринків, зокрема, зростаючих нафтових котирувань.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Це тисне на внутрішній ринок. При цьому ціни на АЗС змінюються в рамках інфляції, компанії виконують свої зобов'язання. Водночас, ситуація поки що повною мірою не стабілізована", – зазначив російський чиновник.

Він доручив Міненерго РФ спільно з Федеральною антимонопольною службою розробити збільшення на 1% мінімальних нормативів автомобільних бензинів і дизельного палива, що поставляються на біржу, в III кварталі 2021 року.

Крім того, ФАС доручено розробити відповідний інструмент із контролю за виконанням доручення з боку учасників паливного ринку. Зміни повинні бути внесені до уряду до 15 липня 2021 року.

Також ФАС Росії спільно з АТ "Санкт-Петербурзька міжнародна товарно-сировинна біржа" підготують зміни до правил біржової торгівлі нафтопродуктами, пропозиції щодо збільшення інтервалу між розміщенням на біржі пропозиції з продажу та самою покупкою.

Новак зазначив, що необхідно додатково опрацювати заходи щодо стабілізації цін на оптовому ринку.

"Міненерго Росії з урахуванням ситуації на ринку нафтопродуктів у III кварталі 2021 року має розглянути питання доцільності введення тимчасової заборони експорту бензину, а також вивчити необхідність укладення з нафтовими компаніями угод щодо встановлення максимально допустимих індикативних значень регіональних оптових цін, які забезпечують необхідну маржинальність роздрібного ринку, а також опрацювати їхні параметри", – сказав російський чиновник.

  • Про введення тимчасової заборони на експорт палива в Росії вперше заговорили в квітні 2021 року. У червні в українському Міненерго заявили, що в разі виникнення кризи на ринку нафтопродуктів, українські виробники зможуть наростити обсяги до необхідного рівня за 10 днів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини