RU

Росія поспішає добудувати Північний потік-2 до 12 червня – українська розвідка

19.02.2021, 18:01
Росія поспішає добудувати Північний потік-2 до 12 червня – українська розвідка - Фото
Nord Stream 2 (Фото: ЕРА)

Росія відновила інтенсивні роботи з добудови Північного потоку-2 "ударними темпами". Будівництво газопроводу хочуть завершити до 12 червня, свята "Дня Росії". Про це  повідомляє Служба зовнішньої розвідки України (СЗР).

"На глибинах 65-70 м труба вкладається вдвічі швидше, ніж на значно менших глибинах. Такий темп обумовлено політичним рішенням – як найшвидше завершити будівництво, за радянською традицією приурочивши його до свята "День Росії" 12 червня", – сказано в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Розвідка зазначає, що реалізація Північного потоку-2 не лише загрожує енергетичній безпеці країн Європи, а й екосистемі Балтійського моря.

"Росія, зокрема, нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями під час добудови гілки "Б" трубопроводу. Йдеться про дотримання судами забезпечення затвердженого маршруту під час переходу з порту Мукран (Німеччина) до місця проведення робіт у виключній морській економічній зоні Данії", – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначають, що протягом останніх місяців судна Фінвал, Умка, криголами Владислав Стрижов і Юрій Топчев неодноразово проходили в німецьких територіальних водах через зону зимівлі птахів, рух суден через яку заборонено.

Північний потік-2 – російський газопровід, що будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають  дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є  ВАТ "Газпром". Разом з тим п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід було побудовано на 96%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини