RU

Росія оскаржила рішення суду Гааги про виплату акціонерам ЮКОСу $57 млрд

15.05.2020, 15:21
Росія оскаржила рішення суду Гааги про виплату акціонерам ЮКОСу $57 млрд - Фото
Михайло Ходорковський, екс-глава ЮКОСу (Фото: LIGA.net)

Росія подала до Верховного Суду Нідерландів касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Гааги про виплату акціонерам ЮКОСу $57 млрд. Про це повідомляє Міністерство юстиції РФ.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"15 травня 2020 року Російська Федерація подала до Верховного суду Нідерландів касаційну скаргу, в якій вимагає скасування рішення Апеляційного суду Гааги за позовом мажоритарних акціонерів колишньої НК "ЮКОС", що зобов'язує Росію виплатити 57 млрд доларів США в якості відшкодування нібито завданого їм збитку", - йдеться в повідомленні.

У Мін'юсті РФ вважають висновки суду неправомірними та необґрунтованими. Як обґрунтування в міністерстві наводять кілька аргументів:

1. Нехтування судом численними фактами порушення позивачами антикорупційного та "антивідмивного" регулювання. Серед них: змова при отриманні контролю над компанією, фіктивні торги і підкуп посадових осіб, відповідальних за її приватизацію. Крім того, при управлінні ЮКОСом екс-власники систематично ухилялися від сплати податків, нелегально виводили активи за кордон, відмивали кошти.

"Тому позивачі, маючи "брудні руки", не можуть бути визнані добросовісними інвесторами в сенсі Договору до Енергетичної Хартії, на який вони посилаються. Крім цього, представлені докази підкупу російськими олігархами основного свідка у справі", - стверджують у Мін'юсті РФ.

2. Компанії-позивачі "ввели арбітрів в оману щодо кінцевих бенефіціарів трьох підставних компаній, які подали позови" проти РФ. У міністерстві стверджують, що фактично позивачами були російські олігархи - бенефіціари ЮКОСу. "Тому позивачі не можуть бути визнані іноземними інвесторами", - зазначають у відомстві.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • 18 лютого Апеляційний суд Гааги зобов'язав РФ виплатити колишнім акціонерам ЮКОСу $50 млрд компенсації за експропріацію компанії. Це рішення суду може стати підставою для арешту російських активів за кордоном. Російська сторона планувала подати апеляцію до Верховного суду Нідерландів.
  • У прийнятті рішення одним з аргументів проти Росії Суд Гааги використовував аргумент анексії Криму.
  • У липні 2014 року Третейський суд у Гаазі задовольнив позов колишніх акціонерів ЮКОСу і зобов'язав Росію виплатити їм $50 млрд компенсації за експропріацію компанії. Тоді ж ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити екс-акціонерам нафтової компанії компенсацію в 1,86 млрд євро і 300 000 євро судових витрат.
  • Арбітраж постановив, що російська сторона на початку 2000-х років здійснила масштабну атаку на ЮКОС і її бенефіціарів, щоб збанкрутувати компанію і заволодіти її активами, а також позбавити політичного впливу її головного акціонера Михайла Ходорковського. Самого Ходорковського у списку позивачів немає.
  • У 2016 році Окружний суд Гааги задовольнив апеляцію РФ і скасував рішення арбітражу.
  • ЮКОС оголосили банкрутом після того, як засудили Ходорковського в 2005 році. Її активи перейшли до державних російських компаній, зокрема до "Роснефти".
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини