RU

Росія оголосила про вихід із договору про відкрите небо

15.01.2021, 14:11
Росія оголосила про вихід із договору про відкрите небо - Фото
Фото: pixabay.com

Росія оголосила про намір вийти з договору про відкрите небо, який дозволяє спостережні польоти невійськової авіації над країнами-членами договору, через США. Про це йдеться на сайті російського МЗС.

У російському міністерстві нагадали, що США вийшли з договору в листопаді.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У відомстві заявили, що звернулися до американських представників зі своїми новими пропозиціями щодо підтримки "життєздатності договору в нових умовах". Але російські пропозиції "не отримали підтримки з боку союзників США", відзначили в МЗС РФ.

ДОВІДКА. Договір про відкрите небо – багатосторонній міжнародний договір, що дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів у повітряному просторі країн-підписантів. Підписано 23 державами.
  • 21 травня 2020 року США оголосили про свій намір вийти з договору про відкрите небо через численні випадки порушення Росією умов договору.
  • 22 травня країни-учасниці договору заявили, що вони поділяють стурбованість Вашингтона з приводу невиконання Росією умов договору, однак вважають, що він залишається "функціональним і корисним".
  • 27 травня Україна відреагувала на намір США, заявивши, що вона зацікавлена ​​в збереженні і подальшої реалізації договору, але за умови його сумлінного виконання всіма без винятку державами-учасниками.
  • 22 листопада США офіційно вийшли з договору про відкрите небо через порушення зобов'язань Росією. Глава Держдепу Майкл Помпео заявив, що вихід підвищить безпеку США, так як, на його думку, Росія продовжує не виконувати зобов'язання за договором.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини