Росія готова будувати Північний потік-2 в обхід Данії

02.10.2019, 13:22
Росія готова будувати Північний потік-2 в обхід Данії - Фото
Міністр енергетики РФ Олександр Новак (прес-служба президента Росії)

Існують інші варіанти маршрутів Північного потоку-2 в разі невидачі дозволу Данією, заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс-Україна.

"Проект реалізується, ми чекаємо рішення Королівства Данія з видачі дозволу. Зрозуміло, що є інші різні варіанти (маршрутів - ред.) В разі відсутності такого дозволу - просто проект тоді буде дорожче, дещо по часу буде довше реалізовуватися", - цитує агентство Новака .

Поки, за словами чиновника, Росія розраховує на базовий маршрут і не бачить підстав для відмови Данії в його погодженні.

У Газпромі заявляють, що побудували 83% газопроводу і практично підійшли до територіальних вод Данії.

"Якщо не узгодять - обійдемо, обійдемо економічну зону Данії, буде довше, буде дорожче ...", - підтвердив слова міністра Віктор Зубков, голова ради директорів Газпрому.

  • Північний потік-2 хочуть запустити до кінця 2019 року через Росію до Німеччини в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі.  Він повинен пройти через економічні зони Фінляндії, Швеції та Данії.  Будівництво може затягнутися через позицію Данії, яка все ще не дозволила прокладку газопроводу у своїй економічній зоні.  Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром.  Партнери монополіста за проектом - німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) - обіцяли профінансувати 50% проекту.  США і Румунія заявили про опозицію Північному потоку-2.  Тим часом, він готовий на 83%.  У Сенаті США розглядають санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу.

Читайте російською: Россия готова строить Северный поток-2 в обход Дании

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса