RU

Roshen виграв суд проти бориспільських чиновників у суперечці про пайовий внесок

02.07.2020, 17:55
Roshen виграв суд проти бориспільських чиновників у суперечці про пайовий внесок - Фото
Фото - прес-служба Roshen

Судові розгляди в суперечці між кондитерською корпорацією Roshen (бісквітним комплексом Roshen) та чиновниками Бориспільського міськвиконкому про збільшення розміру пайового внеску завершилися на користь бізнесу.

Передісторія. Судові спори між Бориспільським виконкомом і бісквітним комплексом Roshen виникли ще в минулому році через те, що місто відмовляється приймати у власність міста відремонтовані Roshen об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури в Борисполі в рахунок сплати пайового внеску. Для цього чиновники склали дві додаткові угоди до Договору пайової участі, згідно з якими сума пайового внеску повинна збільшитися. Міська влада Борисполя і компанія експрезидента Петра Порошенка ведуть гучний судовий спір через договір про пайову участь підприємства (відсоток від суми інвестицій у будівництво, спрямований на розвиток міської інфраструктури. - ред.). Потенційна ціна питання - 75 млн грн (до 10% від інвестицій). Roshen уже витратив близько 75 млн грн і вважає, що виконав зобов'язання перед містом. Влада Борисполя не хоче зараховувати 35 млн грн, витрачені корпорацією на міську інфраструктуру, і в судовому порядку хоче переглянути попередню угоду з кондитерською компанією.

Читайте також: Глава Roshen про життя після президентства Порошенка, російський ринок і майбутнє Зеленського

Згідно з рішенням Верховного суду від 16 червня, Верховний суд повністю підтвердив позицію Roshen про те, що дороги є інфраструктурою, і визнав, що внесення вимог щодо будівництва і ремонту доріг до технічних умов дає право бісквітному комплексу Roshen на зменшення розміру пайової участі на розмір вартості таких доріг. Тому Бориспіль не має права відмовляти в зменшенні суми пайової участі на вартість збудованих доріг.

Верховний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій про визнання укладеної додаткової угоди № 2, згідно з якою Бісквітний комплекс Roshen має доплатити 23,1 млн грн пайового внеску. Зараз заборгованості Roshen перед Борисполем зі сплати пайового внеску немає.

Згідно з рішенням суду, сторони повинні узгодити новий розрахунок суми пайового внеску з урахуванням обов'язкового зменшення розміру пайової участі на вартість збудованих та відремонтованих доріг загальною вартістю понад 35 млн грн.

Читайте також: Кінець солодкого життя. Чому влада Борисполя судиться з Roshen

Крім того, згідно з рішенням Господарського суду Київської області від 9 червня, суд визнав недійсною додаткову угоду № 1 до Договору про пайову участь, через яку і виникла суперечка щодо розміру пайового внеску. При цьому рішення в силу ще не вступило, і виконком Бориспільської міської ради має право оскаржити його.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини