RU

Російський бюджет до 2015 року прив'язаний до цін на нафту

28.09.2012, 15:09
Російський бюджет до 2015 року прив'язаний до цін на нафту - Фото
Фото: EPA
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що уряд підготував бюджет на 2013-2015 роки. При цьому він підкреслив, що бюджет розрахований, виходячи з середньої ціни на нафту за попередні роки, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Назвавши економічну ситуацію в багатьох країнах світу непростою, а зовнішні економічні фактори несприятливими, Медведєв сказав, що бюджет Росії сформований "із запасом міцності і стійкості".

"Ми вперше зробили бюджет за так званим бюджетним правилом - виходячи із середньої ціни на нафту за попередні роки. Чому це важливо? Тому що вона змінюється, і ми не можемо орієнтуватися тільки на поточні показники. Тепер обсяги державних зобов'язань, довгострокових інвестиційних програм не прив'язані до поточної ціни на нафту", - зазначив голова кабінету міністрів.

При цьому Дмитро Медведєв визнав, що російська економіка значною мірою залежить від цін на вуглеводні - на нафту і на газ, і від цієї залежності треба йти. "Колосальна залежність доходів за рахунок експорту вуглеводневої сировини - це не вилучено", - сказав він.

Прем'єр також назвав нинішній бюджет соціальним. Він підкреслив, що документ передбачає кошти на підвищення пенсій, індексацію дитячих допомог, підтримку інвалідів та соцзахист безробітних.

При цьому, аналітик наголошує, що при такому підході практично неможлива модернізація економіки. "Колосальна залежність доходів за рахунок експорту вуглеводневої сировини - це не вилучено. Тобто в основу бюджету кладуться різні сценарії: від $85 до $115-120 за барель, в залежності від того, як складатимуться справи на ринку. Але ми на цей ринок не впливаємо. І будь-яка волатильність на ринку з політичних, економічних, фінансових міркувань, у зв'язку з борговими кризами, із зупинкою фондових ринків, конфлікт навколо Ірану - все це може призвести до падіння ціни нижче певного рівня, - сказав заступник директора Інституту економіки РАН Сергій Сильвестров . - Нижня межа в 85-86 доларів - для нас критична. Якщо нижче, ми не зможемо виконувати витратні зобов'язання. Тим більше, вирішувати далі питання модернізації".

Досьє на Дмитра Медведєва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини