RU

Росія згодна на тристоронній консорціум з ГТС

18.05.2012, 09:24
Росія згодна на тристоронній консорціум з ГТС - Фото
Фото: utg.ua
Росія змінила свою позицію з питання створення консорціуму для управління українською газотранспортною системою (ГТС). Газпром більше не проти залучення до участі в ньому європейських компаній. Про це пише Коммрсант-Україна в публікації "Міркуючи на трьох".

Як відзначає видання, піти на це російська сторона готова лише за умови, що ГТС передадуть у власність консорціуму. Істотними є й розбіжності сторін з питання оцінки ГТС.

Учора перший заступник голови комітету російської Держдуми з економічної політики, президент Російського газового товариства Валерій Язєв заявив, що Росія згодна створити консорціум за участю України та Євросоюзу. Він зазначив, що створювати потрібно консорціум, який буде не просто управляти, а володіти українською ГТС. "Треба зробити так, щоб труба залежала не від України, а від консорціуму". Джерело в Газпромі пояснило виданню, що коментар Язєва відображає сьогоднішню позицію монополії. "Нас цілком влаштує, якщо третім учасником консорціуму стане європейська компанія. Ми зможемо знайти спільну мову з третім учасником консорціуму, якщо він буде керуватися економічними інтересами, а не спробує політично насолити Росії", - сказав співрозмовник у компанії.

Вирішення питання на політичному рівні не означає, що процес піде гладко. "Пан Язєв не договорює. Головний предмет суперечок на сьогодні - це російська оцінка нашої ГТС, яка в рази нижче нашої, а також імплементація положень європейської енергохартії, до якої приєдналася Україна, і яка зобов'язує надати рівний доступ до ГТС всім учасникам ринку", - зазначило джерело в Міненерго. Нагадаємо, українська ГТС вже двічі оцінювалася: у 2007 році - в $24,8 млрд., в 2009 році - в $9,9 млрд. А джерело в адміністрації президента повідомило, що російська монополія пропонувала викупити українську ГТС за $4 млрд., однак українська сторона відмовилася вести переговори про продаж.

Нагадаємо, створення газотранспортного консорціуму є одним з можливих умов зниження ціни на газ, якого Україна два роки добивається від Газпрому. Газпром раніше наполягав на створенні двостороннього газотранспортного консорціуму.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини