RU

Росія та Німеччина запускають газопровід в обхід України

08.11.2011, 10:07
Росія та Німеччина запускають газопровід в обхід України - Фото
Фото: ЕРА
Російсько-німецька газова магістраль Північний потік буде офіційно відкрита лідерами двох країн сьогодні, 8 листопада.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, президент Росії Дмитро Медведєв та канцлер ФРН Ангела Меркель дадуть старт комерційним поставкам газу з Росії по найбільш протяжному в світі 1224-кілометровому морському газопроводу.

У церемонії також візьмуть участь єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер, прем'єр-міністри Франції Франсуа Фійон і Нідерландів Марк Рютте. Загалом на церемонію в Любмін на північному сході Німеччини, де магістраль виходить на берег, запрошені 420 гостей. Потужність першої нитки газопроводу - 27,5 млрд кубометрів на рік.

Головна інтрига проекту - скільки газу по ньому будуть отримувати Чехія і Словаччина в обхід України, яка сьогодні є монополістом в доставці російського газу на ці ринки. Джерело на газовому ринку повідомило, що постачання газу в ці країни газопроводом Північний потік може скласти до 26 млн. кубометрів на добу, або 9,5 млрд кубометрів у річному обчисленні. Це значить, до 2/3 споживання газу в цих країнах буде застраховано від транзитного волюнтаризму Києва. Крім того, знизиться і транзит газу через Україну до ФРН.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch вже порахувало, що запуск нового газопроводу може мати негативні наслідки для НАК Нафтогаз України, рейтинг якого зараз - "CCC" - всього на один ступінь вище дефолту. На думку експертів Fitch, обсяг транспортування газу і виручка цієї компанії знизяться приблизно на 20%.

Газопровід Північний потік пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу становить понад 1224 км. При потужності першої нитки 27,5 млрд. кубометрів на рік будівництво другої нитки збільшить його пропускну спроможність до 55 млрд. кубометрів.

По Північному потоку російський газ буде поставлятися прямо німецьким і європейським споживачам. Газпром вже підписав довгострокові контракти на поставку газу по Північному потоку в ряд країн ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію та Великобританію.

Проект реалізує спільне підприємство Nord Stream AG. Газпрому належить 51% в компанії, Wintershall і E.ON Ruhrgas - по 15,5%, Gasunie і GDF Suez - по 9%.

6 вересня цього року у Виборзі (Ленінградська область) відбувся технічний пуск газопроводу. Технологічний газ почав подаватися на морську ділянку газопроводу на газокомпресорні станції "Портова", що є кінцевою точкою магістрального газопроводу Грязовець - Виборг. На церемонії був присутній прем'єр РФ Володимир Путін.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко прогнозує незначне зменшення обсягу транзиту газу територією України через введення в експлуатацію Північного потоку. За його словами, будь-який маршрут транзиту газу в обхід Україні зменшує дохідну частину НАК Нафтогаз Україна, що є для української сторони відкритою проблемою.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини