RU

Росія ризикує втратити найбільшого покупця газу, - Азаров

11.10.2012, 14:15
Росія ризикує втратити найбільшого покупця газу, - Азаров - Фото
Микола Азаров
Росія ризикує втратити Україну, як свого найбільшого покупця газу. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на зустрічі з представниками Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування в Кривому Розі в четвер.

"Ми у своїх переговорах з російськими партнерами говоримо їм прямо: подумайте, ви зараз отримуєте тимчасову вигоду від тієї зрадницької угоди, яку було підписано (в 2009 році - ІФ). Але це тимчасова вигода, тому що ви втрачаєте найбільшого покупця вашого газу. Рано чи пізно настане момент, коли ми взагалі у вас нічого купувати не будемо за такою ціною", - сказав Азаров, якого цитує Інтерфакс-Україна.

"Для чого ви ставите нас в таке скрутне становище і отримуєте ці тимчасові вигоди? Змушуєте нас нести колосальні витрати на розвідку та видобуток власних родовищ газу та нафти, на перехід на енергозберігаючі технології. Це, звичайно, давно назрілий захід, але його можна було зрушити в часі і не концентрувати зараз ресурси на це. Рано чи пізно, ми, звичайно, цю проблему вирішимо", - додав прем'єр.

За словами Азарова, ціна на газ визначає кон'юнктуру українсько-російських відносин, але якщо дивитися в їх перспективу, вони повинні бути "на сотні років уперед партнерськими, дружніми і для нас це - стратегія".

Нагадаємо, раніше прем'єр заявляв, що приєднання України до Митного союзу дозволить знизити ціну на російський газ до $160 за 1 тис. кубометрів.

Нагадаємо, Україна вже два роки безрезультатно ініціює перегляд ціни на російський газ. Як відомо, газовий контракт містить умову "бери або плати", яке поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна має сплатити не менше 41,6 мільярда кубометрів газу. Російський Газпром не раз заявляв, що у разі невиконання зобов'язань за обсягами закупівель може подати судовий позов. Але санкцій до цих пір не послідувало, хоча і в 2011 році Нафтогаз вибрав істотно менше обумовленого обсягу.

Ціна імпортованого НАК Нафтогаз України російського газу в першому кварталі 2012 року склала близько $416 за 1 тис. кубометрів, у другому - близько $425, у третьому - $426, у четвертому очікується $432 за тисячу кубометрів.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини