RU

Росія офіційно запустила Північний потік

08.11.2011, 16:58
Росія офіційно запустила Північний потік - Фото
gazprom.ru
Росія розраховує, що Євросоюз зможе подолати поточні труднощі, і додаткові потреби в газі зможуть вирости до 200 млрд. кубометрів до 2020 року. Про це заявив президент РФ Дмитро Медведєв в ході церемонії пуску в експлуатацію газопроводу Північний потік.

"Ми розраховуємо на те, що економіка Євросоюзу зможе подолати всі труднощі поточного моменту, вийде на впевнене зростання і тоді, за оцінками експертів, щорічні додаткові потреби наших європейських друзів можуть збільшитися до досить значних величин - до 200 млрд. кубометрів газу", - сказав Медведєв, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Тим часом за прогнозами різних експертів, до 2020 року попит на газ у країнах Євросоюзу залишиться приблизно на поточному рівні 550-600 млрд. кубометрів газу на рік, однак через падіння власного видобутку значно зросте імпорт газу.

Газопровід Північний потік пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу становить понад 1224 км. При потужності першої нитки 27,5 млрд. кубометрів на рік будівництво другої нитки збільшить його пропускну спроможність до 55 млрд. кубометрів.
По Північному потоку російський газ буде поставлятися прямо німецьким і європейським споживачам. Газпром вже підписав довгострокові контракти на поставку газу по Північному потоку в ряд країн ЄС, включаючи Німеччину, Данію, Нідерланди, Бельгію, Францію і Великобританію.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини