RU

Росія обіцяє дешевий газ в обмін на Митний союз, - Азаров

09.10.2012, 13:52
Росія обіцяє дешевий газ в обмін на Митний союз, - Азаров - Фото
Микола Азаров
Приєднання України до Митного союзу дозволить знизити ціну на російський газ до $160 за 1 тис. кубометрів. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у ході спілкування з чиновниками в Одесі у вівторок.

"Росія нам висуває умови: давайте приєднуйтесь до Митного союзу і завтра у вас газ буде по $160", - заявив Азаров, якого цитує Інтерфакс-Україна.

За словами прем'єра, приєднання до Митного союзу в цілому відповідає національним інтересам України, оскільки близько 40% міжнародного товарообігу України припадає на країни, що входять в цей союз.

Раніше прем'єр-міністр заявляв, що Україна в цьому році планує скоротити імпорт природного газу більш ніж на 3 млрд. кубометрів через його високу ціну.

Нагадаємо, Україна вже два роки безрезультатно ініціює перегляд ціни на російський газ. Як відомо, газовий контракт містить умову "бери або плати", яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за договором. Виходячи з річного контрактного обсягу на 2012 рік в 52 мільярди кубометрів, Україна має сплатити не менше 41,6 мільярда кубометрів газу. Російський Газпром не раз заявляв, що у разі невиконання зобов'язань за обсягами закупівель може подати судовий позов. Але санкцій до цих пір не послідувало, хоча і в 2011 році Нафтогаз вибрав істотно менше обумовленого обсягу.

Ціна імпортованого НАК Нафтогаз України російського газу в першому кварталі 2012 року склала близько $416 за 1 тис. кубометрів, у другому - близько $425.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини