RU

Росія не прийме половинчастий статус України в МС

29.03.2013, 11:26
Росія не прийме половинчастий статус України в МС - Фото
Ігор Шувалов (фото - ЕРА)
Україна не може претендувати на "половинчастий" статус в роботі Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану. Про це заявив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов, виступаючи на конференції, присвяченій питанням інтеграції Киргизстану в Єдиний економічний простір.

"Днями ми отримали лист від України про формат її участі у Митному союзі. Але членство не може бути половинчастим, воно повинно бути повним", - сказав Шувалов.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що для повноцінного приєднання України до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі, їй необхідно вийти зі Всесвітньої торгової організації або переглянути угоду з СОТ в рамках нових зобов'язань.

До цього президент України Віктор Янукович відзначав, що Україна розраховує найближчим часом знайти сумісний з міжнародними зобов'язаннями України секторальний формат відносин з Митним союзом.

Як повідомляло видання ZT.UA, посилаючись на копію документа, Україні пропонується стати спостерігачем в Митному союзі, документ може бути підписаний на найближчій зустрічі глав держав ЄврАзЕС. У цьому документі на дві сторінки, мало до чого зобов'язує обидві сторони, дивує те, що Україна планує підписувати меморандум з наднаціональним регулюючим органом Митного союзу, а не з рівноцінним суб'єктом міжнародного права, відзначає видання.

У свою чергу, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що в статусі спостерігача в Митному союзі Україна не зможе впливати на процес цьому об'єднанні. Голова російського уряду зазначив, що Україна буде для Росії сторонньою країною, якщо не приєднається до Митного союзу.

За матеріалами ПРАЙМ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини