RU

Росія не хоче ділити ГТС України з Європою, - ЗМІ

20.12.2011, 10:55
Росія не хоче ділити ГТС України з Європою, - ЗМІ - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні в Москві прем'єр-міністр України Микола Азаров обговорить з керівництвом РФ умови участі Євросоюзу в газотранспортному консорціумі на базі української газотранспортної системи. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Як в останній газ".

Як зазначає видання з посиланням на джерело в Міненерго, Україна вже погодилася на пропозицію створити консорціум на базі ГТС, а головні розбіжності сторін зараз стосуються умов його створення. "Москва наполягає, щоб консорціум був виключно російсько-українським і вимагає законодавчих гарантій закріплення такого статусу, - розповів співрозмовник видання. - Ми ж хочемо, щоб в майбутньому третину консорціуму було продано європейської компанії. По 16,5% акцій повинні продати засновники консорціуму - Україна і Росія". Не вдається домовитися і про механізм вибору партнера. "В якості нього ми хочемо бачити, скажімо, Shell або Exxon/Mobil, а не сателітів Газпрому в особі Rurhgas", - говорить джерело.

За даними співрозмовника видання, прогрес в переговорах з Росією є. "На останніх зустрічах Газпром почав погоджуватися на участь у консорціумі європейського партнера, але не на умовах України. Спочатку вони запропонували продати європейцям тільки 20%, потім намагалися різними способами закріпити свою провідну роль в об'єднанні. Таке враження, що Газпром, розуміючи, наскільки важке становище України і наскільки нам невигідна діюча ціна газу, вичавлює з переговорів все можливе", - говорить джерело видання.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини