RU

Російський експерт: Україна знизить споживання газу, тільки обваливши економіку

02.09.2011, 11:24

Генеральний директор російського Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов вважає, що Україна зможе знизити споживання російського газу, тільки обваливши свою економіку. Про це він заявив в ході експертного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

"Знизити в 2-3 рази споживання російського газу Україна може тільки одним способом: обваливши свою економіку. Інших реальних варіантів просто немає", - наголосив Симонов, якого цитує прес-служба Інституту Горшеніна.

"У цьому випадку Україна відкрито йде на порушення умов діючого контракту, який чітко фіксує обсяг вибірки. Подібними заявами Україна показує Москві, що для неї даний контракт легітимним документом вже не є. Це прямий шлях до нового газового протистояння між нашими країнами. Якщо суд визнає, що Тимошенко не мала права давати санкцію на підписання газових документів, то контракт буде визнано нелегітимним, а після цього ймовірність перекриття транзиту зросте в багато разів", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше Азаров заявив, що Україна збирається протягом найближчих років втричі зменшити закупівлю газу у Росії. Після цього Київ подав заявку на придбання у Газпрому в наступному році 27 млрд. кубометрів газу проти 40 млрд. кубометрів в нинішньому.

У відповідь на це голова російського газового холдингу Олексій Міллер заявив, що Нафтогаз України, згідно з контрактом, зобов'язаний оплачувати Газпрому поставки з розрахунку не менше ніж 33 млрд. кубометрів газу на рік.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>
Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини