RU

Російські чиновники радять не поспішати зі вступом до СОТ

01.09.2008, 10:51

Росія не повинна поспішати із вступом до СОТ, тим паче що це не відповідає її інтересам у нинішніх умовах. Про це заявив голова Ради Федерації Сергій Миронов на зустрічі із членами Верховної ради та уряду Хакасії.

Як повідомляє ПРАЙМ-ТАСС, зокрема, спікер відзначив: "У США вважають, що росіяни прокидаються уночі в холодному поту від того, що Росію не приймуть до СОТ. Бути членом СОТ вигідно на умовах, стандартних для всіх учасників цієї організації. Тим часом, під час перемовин Росії "навішували чимало обтяжень".

С. Миронов вважає правильним оголошене Прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним рішення про те, що Росія знімає із себе добровільні зобов'язання, прийняті раніше на збиток вітчизняному товаровиробникові. Він також назвав правомірним рішення відмовлятися від квот на поставку м'яса птиці низки американських виробників. Це, вважає він, дозволить стати на ноги вітчизняній птахівницькій галузі. "Навіщо нам ці "ніжки Буша", коли наші птахівники готові нагодувати нас м'ясом птиці?" - сказав він.

На думку С. Миронова, передусім, необхідно збільшити підтримку вітчизняного аграрного сектору. Під час осінньої сесії Рада Федерації звернеться до уряду з відповідною пропозицією. Наявні зараз так звані зернові інвестиції не вирішують проблеми, - наголосив він. Держава має закуповувати не 5%, а як мінімум 40% зерна. "Держава має бути більш активним гравцем на цьому ринку", - вважає С. Миронов. Нинішню ситуацію, коли 45% продовольства на столах росіян складає імпортна продукція, він назвав загрозою для національної безпеки.

У свою чергу, за даними російських ЗМІ, глава уряду РФ В. Путін заявив про наміри Росії припинити виконання деяких зобов'язань в рамках перемовин щодо вступу до СОТ в галузі сільського господарства та промисловості.

Нагадаємо, раніше помічник заступника держсекретаря США Метью Брайз заявив, що Світова Організація Торгівлі сповільнить процес прийому Росії у відповідь на дії країни у зоні грузинсько-осетинского конфлікту.

Досьє на Сергія Миронова >>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини