RU

Росіян тимчасово позбавлять європейських овочів

02.06.2011, 10:30
Росіян тимчасово позбавлять європейських овочів - Фото
074ee199f6539525cad0a1375c333531.jpg

Росіян тимчасово позбавлять європейських овочів

Роспотребнагляд ввів тимчасову заборону на ввезення у країну свіжих овочів з усіх держав Євросоюзу. Про це повідомив глава відомства Геннадій Онищенко.

"Ми вводимо заборону в зв'язку з тим, що протягом місяця ситуація не взята під контроль. Не встановлені джерела інфекції, чинники передачі. Ситуація різко погіршилася в останні дні, тому ми змушені піти на ці надто непопулярні заходи", - цитує Геннадій Онищенко ПРАЙМ-ТАРС.

Цьому рішенню передував так званий "огірковий скандал" в Європі. Небезпечна кишкова інфекція, жертвами якої вже стали 16 осіб, поширилася на півночі Німеччині. Зафіксовано 1,4 тис. випадків захворювання. Влада ФРН минулого тижня заявила, що носіями кишкової інфекції виявилися салатні огірки з Іспанії. Після цього багато європейських компаній анулювали або припинили раніше укладені угоди про постачання іспанських овочів і фруктів.

Роспотребнагляд заборонив ввезення у Росію сирих овочів, вироблених у Німеччині та Іспанії. Однак у вівторок сенатор з питань охорони здоров'я Гамбурга Корнелія Прюфер-Шторкс оприлюднила дані лабораторного дослідження, що свідчать про те, що, хоч на огірках з Іспанії виявилися бактерії-збудники інфекції, вони не відповідають типу бактерії в організмі хворих пацієнтів, а отже, джерело зарази досі не знайдене.

За словами Геннадія Онищенка, заборона діятиме доти, "поки не будуть представлені переконливі дані про те, що ж відбувається і поки не почнеться процес купіювання ситуації, її стабілізації". Онищенко зазначив, що випадки кишкової інфекції реєструються вже в дев'яти країнах ЄС. "Дев'ять країн, понад 1,5 тис. хворих, 16 померлих - скільки ще життів громадян Євросоюзу треба, щоб нарешті національні органи Європи предметно зайнялися цією проблемою?", - порушує питання російський санітарний лікар.

Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини