RU

Росія збирається підняти мито на українське вугілля

06.07.2009, 10:38

Російське Міністерство енергетики і Федеральна антимонопольна служба збираються звернутися в уряд з пропозицією збільшити митні збори на вугілля, що імпортується з України. Про це сьогодні пише газета "Дело".

За словами заступника міністра енергетики Росії Анатолія Яновського, така міра розглядається з метою захистити російські вуглевидобувні компанії. В умовах кризи вони стали випробовувати проблеми з реалізацією своєї продукції.

Як відзначає видання, українське вугілля займає малу частину у загальному обсязі його споживання у Російській Федерації. За інформацією Міненерго сусідньої країни, за п'ять місяців поточного року електростанції, населення, комунальні підприємства і агропромисловий комплекс використали 82 млн. тон вугілля. При цьому, за даними Державної митної служби України, з січня по травень Росія імпортувала з нашої країни всього 56,2 тис. тон вугілля на $4 млн. Мито на ввезення українського вугілля становить 5% його вартості.

Проте, продовжує видання, українське вугілля складає конкуренцію продукції шахт Ростовської області, близької до нашого кордону. За даними Південного митного управління Росії, 43 тис. тон вугілля за п'ять місяців 2009 року були поставлені з території України саме у Ростовську область. Раніше росіяни мирилися з конкуренцією, тепер же вони борються за збут кожної тони продукції.

В Міненерго і Федеральній антимонопольній службі Росії наразі не повідомляють, на скільки саме буде збільшено митні збори для українських гірників. Однак, як вважає глава Українського вугільного союзу Віктор Вишневецький, вітчизняна галузь не сильно постраждає від такого рішення. За його словами, значно важливішими для наших вуглярів є ринки Болгарії, Словаччини, Туреччини і Румунії. З ним згодний аналітик інвесткомпанії "Конкорд Капітал" Андрій Герус. "Швидше усього, рішення не буде критичним для галузі, але виробники, що торгували з Росією, все-таки постраждають. Особливо враховуючи, що і в Україні попит на вугілля значно поменшав", - вказав він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини