RU

Росія запропонувала Україні зменшити імпортні постачання електроенергії

10.10.2008, 13:50

ВАТ "Інтер РАО ЄЕС" запропонувало "Укрінтеренерго" зменшити обсяги постачань російської електроенергії, що імпортується за комерційними договорами з вересня. Про це повідомив сьогодні журналістам Міністр палива та енергетики Юрій Продан під час відвідування підстанції "Київська" в Макаровськом районі Київської області.

До того ж Ю. Продан уточнив, що російська сторона просить переглянути обсяги імпорту з 700 до 500 мегават. Міністр також не прокоментував причини цієї пропозиції російської сторони, передає УНІАН.

Нагадаємо, що державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" з 15 вересня поточного року почало комерційний імпорт електроенергії з Російської Федерації.

Як повідомив тоді прес-секретар міністра палива та енергетики Фент Ді, обсяги постачань електроенергії, визначені в контракті з контрагентом із російської сторони ВАТ "Інтер РАО ЄЕС", становлять 500 МВт. Вартість електроенергії, закріплена контрактом, не розголошується. Однак, як зазначив прес-секретар, російська електроенергія експортується за цінами на 12 % нижче, що склалися на оптовому ринку електроенергії України.

Ф. Ді пояснив, що рішення про початок імпорту прийнято в зв'язку з відставанням в графіках накопичення вугілля на складах ТЕС у зв'язку з позаплановим ремонтом енергоблоку № 2 Хмельницької АЕС, а також недопостачаннями вугільної продукції генкомпаніям держпідприємством "Вугілля України".

Прес-секретар не уточнив термін дії контракту, зазначивши, що імпорт електроенергії з РФ буде здійснюватися до вирівнювання ситуації з накопиченням вугілля генкомпаніями.

За станом на 1 жовтня поточного року на складах ТЕС було накопичено 2,6 млн. тонн вугілля, а до 1 листопада їх планується накопичити до 3 млн. тонн.

Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" постачає до Угорщини, Словаччини і Румунії електроенергію, вироблювану в енергоострові Бурштинської ТЕС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини