RU

Росія закликає Україну не боятися Митного союзу

11.02.2011, 15:20
Росія закликає Україну не боятися Митного союзу - Фото
2bd1fcec3c5d2b389f833c195a2b0023.jpg

Росія закликає Україну не боятися Митного союзу
Росія радить Україні подолати фобії, пов'язані зі вступом у Митний союз РФ, Білорусі і Казахстану. Про це він заявив сьогодні під час восьмого засідання Українсько-російського форуму його співголова, відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв.

"Ми хотіли б, щоб наші українські партнери більш уважно придивилися до досвіду роботи Митного союзу, щоб розвіяти деякі фобії. Наприклад, страх того, що Росія щось нав'язує у Митному союзу", - зазначив С.Глазьєв, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

С.Глазьєв запевнив, що рішення у Митному союзі приймаються консенсусом, і частка спільних інтересів набагато більша, ніж питання, за якими є розходження. За його словами, у 90% випадків члени Митного союзу домовляються дуже легко.

"Друга фобія пов'язана з тим, що ущемлюються національні суверенітети. Треба сказати, що ця тема дуже серйозно обговорювалася і у Росії, і у Казахстані, і у Білорусі, і скрізь дійшли висновку, що передача повноважень у сфері торгівлі, регулювання ринків питанням національного суверенітету не суперечить", - зазначив С.Глазьєв.

За його словами, процедури прийняття рішень у Митному союзі такі, що кожна країна має змогу відстояти свої інтереси. Зокрема завдяки наявності права вето у кожного з держав-членів. "Тобто система заборони і противаг побудована так, що національні суверенітети не ущемлюються, а наявність великого поля спільних інтересів дає змогу досягати конкурентних переваг", - заявив він.

Третя фобія, на думку С.Глазьєва, пов'язана з членством України у Всесвітній торговій організації. "Вважається, що якщо Україна - член СОТ, то вона не може створювати інтеграційні об'єднання з державами - не членами", - пояснив він. На думку С.Глазьєва, така позиція Україні нав'язується з Женеви, Брюсселя і Вашингтона. "Але уважний аналіз правил СОТ показує, що ніяких перешкод немає. Я думаю, це питання перемовин. Вони не можуть гальмувати інтеграційні процеси, СОТ вітає митні союзи", - вважає він.

Остання фобія, за словами С.Глазьєва, пов'язана з відносинами з Європейським Союзом. "Вважається, що участь України в інтеграційних процесах із Росією, Білоруссю, Казахстаном може спричинити погіршення відносин із ЄС, але я хочу наголосити, що Росія веде не менш масштабний, широкоформатний і складний перемовний процес з Євросоюзом, кінцевою метою якого є створення зони вільної торгівлі від Атлантики до Тихого океану", - заявив він.

С.Глазьєв запевнив, що Російська Федерація зацікавлена у тому, щоб відносини із Євросоюзом розвивалися оптимально.

Нагадаємо, у грудні Президент України Віктор Янукович заявив, що Верховна Рада України не дасть 300 голосів для внесення змін до Конституції, необхідних для вступу до Митного союзу із Росією, Білоруссю і Казахстаном: "Вивчення цього питання у парламенті нам не дає ніяких шансів. Шансів нуль зробити ці зміни до Конституцію. Ми 300 голосів ніколи не знайдемо".

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що приєднання України до Митного союзу або Єдиного економічного простору підніме ряд галузей країни на більш конкурентоздатний рівень: "Це буде потужним, важливим поштовхом до збереження цілих галузей економіки в Україні... Звичайно, це суверенний вибір українського народу і українського уряду".

Договір про Митний кодекс Митного союзу було підписано у Мінську 27 листопада 2009 року. Підписання договору було зумовлено необхідністю формування правової бази Митного союзу в рамках ЄврАзЄС з урахуванням поглиблення інтеграції між РФ, Білоруссю і Казахстаном. Формально Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану почав діяти з 1 січня минулого року.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини