RU

Росія вабить Україну злиттям "Нафтогазу" із "Газпромом"

21.02.2011, 15:40
Росія вабить Україну злиттям
f7d85f432e2bc8a29d098947664ac227.jpg

Росія вабить Україну злиттям "Нафтогазу" із "Газпромом"
ВАТ "Газпром" гарантує максимальне завантаження української газотранспортної системи у разі злиття з НАК "Нафтогаз України", а населенню і промисловості України - газ за внутрішніми російськими цінами. Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер сьогодні на прес-конференції у Москві.

"Якщо буде досягнуто домовленість зі злиття "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України", то, звичайно ж, "Газпром" максимально завантажить газотранспортні потужності України і, звичайно, це призведе до зростання прибутків українського бюджету", - сказав О.Міллер, якого цитує УНІАН.

О.Міллер зазначив, що зараз через територію України транзитується близько 95 млрд. кубометрів природного газу в рік в Європу, а може транзитуватися 120-125 млрд. кубометрів.

Водночас він наголосив, що у разі вкладення інвестицій у компресорні станції може йтися про транзит 140 млрд. кубометрів газу.

Також О.Міллер зазначив, що за прогнозами "Газпрому", попит на газ в Європі до 2020 року зросте на 130-140 млрд. кубометрів. З огляду на це наявності "Південного потоку", "Північного потоку" і магістральних трубопроводів, що проходить через територію України і Білорусь, проблем з недовантаженням бути не повинно.

"На момент підписання (документа про злиття, - ред.) постачання газу "Газпромом" на територію України будуть здійснюватися за внутрішніми російськими цінами. Це сутосується і населення, і комбіта України, і це стосується постачання газу для промисловості і електроенергетики", - сказав О.Міллер.

Він нагадав, що ціна газу для промислових споживачів у Росії в рази нижче, ніж ціна газу для промислових споживачів України. Водночас ціна газу для населення регулюється постановами уряду РФ, і це триватиме і далі.

"Підхід, який закладений у регулювання ціни для населення, відштовхується від рівня інфляції, тому ціни на газ для населення у довгостроковій перспективі будуть залишатися невисокими, а точніше сказати, низькими", - сказав О. Міллер.

Він впевнений, що у разі прийняття рішення про злиття двох газових компаній, Україна отримає дуже серйозну економічну допомогу для свого розвитку.

Нагадаємо, 7 вересня 2010 року на зустрічі з журналістами глава правління "Газпрому" заявив, що співпраця ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" має завершитися злиттям цих двох компаній.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини