RU

Росія не хоче кредитувати "Нафтогаз України"

01.06.2009, 09:54

Російський "Газпром" відмовляється авансом оплачувати транзит газу територією України у 2010-2014 роках. Ця схема могла б допомогти Києву сплатити його закачування у підземні сховища, але Росія не хоче кредитувати "Нафтогаз" на фоні загрози розділення компанії відповідно до брюссельської декларації і пропонує Євросоюзові спільно знайти для України $4,2 млрд. Вирішити це питання на саміті ЄС 18-19 червня пообіцяв Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі. Про це сьогодні пише "Комерсант Україна".

Видання зазначає, що у п'ятницю віце-прем'єр Російської Федерації Ігор Сечін розповів про пропозицію глави уряду РФ Володимира Путіна, до голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, Президента Чехії Вацлава Клауса, уряду Швеції, яка через місяць змінить Чехію на посту голови Євросоюзу, і Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. За словами І.Сечіна, йдеться про створення міжнародного пулу з кредитування закупівель газу Україною на $4,2 млрд. Ця сума необхідна Києву для закачування газу у підземні сховища з метою безперебійного забезпечення транзиту в опалювальний період.

"Що раніше почнеться закачування, то стабільнішим буде транзит газу в Європу взимку",- відзначив І.Сечін. Він не уточнив, хто увійде в пул, але пообіцяв, що Росія обов'язково братиме в ньому участь. Інший чиновник повідомив виданню, що учасників пулу було оголошено у січні Президентом РФ Дмитром Медведєвим. Тоді німецька E.On та італійська ENI висловили готовність підтримати ініціативу Росії із створення міжнародного транзитного консорціуму.

У свою чергу, глава уряду Італії Сильвіо Берлусконі напередодні заявив, що Україна "перебуває у жахливих економічних умовах" і не може гарантувати оплату поставок газу з Росії. "Росія звернулася до Європи з проханням розділити витрати навпіл. На наступній сесії Ради Європи на рівні глав держави і урядів я представлю цю пропозицію, щоб ЄС взявся за розв'язання проблеми, що стосується багатьох країн Європи", - наводять слова С.Берлусконі італійські ЗМІ. Єврокомісар Жозе Мануель Баррозу підтвердив, що це питання буде обговорюватися на саміті ЄС 18-19 червня.

Нагадаємо, раніше Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія має сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ. "У нас є сумніви у платоспроможності України. Партнери в цій ситуації допомагають своїм партнерам, і ми готові допомогти українській державі, але хотіли б, щоб значну частину цієї роботи взяв би на себе і Європейський Союз, тобто ті країни, які зацікавлені у надійності і безпеці енергоспівпрацці", - відзначив Президент РФ.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини