RU

Росія не хоче допускати Європу до аудиту газових угод з Україною

08.09.2011, 10:34
Росія не хоче допускати Європу до аудиту газових угод з Україною - Фото
1eff2cd15ed42705b4bb6f1710694d46.jpg

Росія не хоче допускати Європу до аудиту газових угод з Україною
Будь-які спроби піддати сумніву російсько-українські газові домовленості юридично неправомірні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ РФ у відповідь на заяву міністра закордонних справ Республіки Польща про те, що Єврокомісія могла б здійснити аудит російсько-українських домовленостей в газовій сфері.

"У зв'язку з цим хотіли б нагадати, що відносини між ВАТ Газпром і НАК Нафтогаз України в питаннях поставок російського природного газу українським споживачам регулюються діючим контрактом купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 рр., укладеним 19 січня 2009 року. Обов'язковість цього контракту для Києва підтверджена, зокрема, ратифікацією Верховною Радою України Угоди між Російською Федерацією та Україною від 21 квітня 2010 року, відповідно до якого українській стороні надано знижку в розмірі до 100 доларів США від ціни, встановленої саме діючим контрактом між ВАТ Газпром і НАК Нафтогаз України. Під Угодою від 21 квітня 2010 року стоїть підпис діючого президента України", - сказано в заяві МЗС Росії.

"Гранично ясні правові рамки даного питання не вимагають жодного "зовнішнього аудиту" і повинні бути засвоєні всіма, хто зацікавлений в забезпеченні енергобезпеки Європи", - зазначили в російському зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, вчора міністр закордонних справ Польщі Радослав Сикорський заявив, що Єврокомісія може взяти участь в аудиті підписаного в 2009 році газового контракту між Україною та РФ. Польський міністр зазначив, що ЄС, який отримує 25% газового імпорту через українську територію, брав участь у підготовці газового договору 2009 року. Цей факт, на його думку, дає підстави для участі Єврокомісії в його аудиті.

Україно-російські відносини: всі новини>>>
Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини